Przejdź do głównej zawartości

Zagrają dla "Dymka"! W Szczecinie będzie wielki mecz na rzecz słynnego napastnika Pogoni

PIŁKA NOŻNA. W sobotę 9 września na Stadionie Miejskim imienia Floriana Krygiera w Szczecinie odbędzie się wielki mecz charytatywny na rzecz Roberta Dymkowskiego, byłego i słynnego napastnika Pogoni, który obecnie zmaga się z ciężką chorobą. 
Robert Dymkowski to legenda "portowców". Dziś potrzebuje pomocy w walce z ciężką chorobą. Fot. strona internetowa Pogoni Szczecin


W spotkaniu zmierzą się: Pogoń Szczecin z sezonu 2000-01 oraz Gwiazdy Ekstraklasy. Początek meczu o godzinie 17.00. Na razie nie wiadomo jeszcze, w jakich dokładnie składach wystąpią oba zespoły. 

Kup cegiełkę, przyjdź na mecz dla "Dymka"

- Wydarzenie organizowane jest przez Dawida Trzeźwińskiego i Piotra Kołackiego, którzy od lat prowadzą wiele inicjatyw charytatywnych. W komitecie organizacyjnym znalazł się również wychowanek Pogoni Szczecin i dobry kolega Roberta Dymkowskiego z boiska Maciej Stolarczyk. Pogoń Szczecin jest współorganizatorem wydarzenia - zapowiada Pogoń Szczecin na swojej stronie internetowej. Klub wierzy w to, że na trybunach stadionu zjawi się nawet 20 tysięcy kibiców.  

Kibice będą mogli zakupić na ten mecz specjalne cegiełki w cenach: 
  • 25 złotych 
  • 50 złotych 
  • 75 złotych 
  • 100 złotych 
  • premium 500 złotych
Można je nabyć na stronie internetowej bilety.pogonszczecin.pl, szczegóły znajdziecie tutaj: Gramy dla Dymka! 

Robert Dymkowski - legenda "portowców"

Wydarzenie to jest dedykowane Robertowi Dymkowskiemu, znakomitemu przed laty napastnikowi Pogoni Szczecin. Obecnie ma 53 lata, jest wychowankiem Gwardii Koszalin. Do ekipy popularnych "portowców" trafił w 1990 roku i występował w niej przez dwanaście lat, nie licząc jednego sezonu, kiedy przebywał na wypożyczeniu do PAOK Saloniki. Dla klubu ze stolicy Zachodniego Pomorza strzelił 108 bramek. Grał także w Widzewie Łódź oraz Arce Gdynia a także młodzieżowej reprezentacji Polski U-21. W sezonie 2000-01 razem z Pogonią wywalczył wicemistrzostwo kraju. Później pracował w tym klubie jako trener, opiekował się między innymi młodzieżą, zespołem kobiet, wcześniej był też dyrektorem sportowym.  

Najtrudniejszy mecz w życiu...

Teraz popularny "Dymek" rozgrywa najtrudniejszy mecz w swoim życiu. Zmaga się z ciężką chorobą - stwardnieniem zanikowym bocznym. 

Jest to choroba, która cały czas postępuje i prowadzi do osłabienia mięśni ich zaniku, odebrania mowy i możliwości samodzielnego oddychania w konsekwencji utraty ruchomości i śmierci. Nie ma lekarstwa na stwardnienie zanikowe boczne - pisze "Dymek" na stronie internetowej www.zrzutka.pl, gdzie trwa zbiórka na jego leczenie i rehabilitację. Były zawodnik potrzebuje pieniędzy na leczenie, aby zahamować rozwój choroby i jak najdłużej zachować sprawność fizyczną. 

ZOBACZCIE KONIECZNIE: 

PIOTR STAŃCZAK 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Ryszard Staniek ciężko chory! Medalista olimpijski z Barcelony potrzebuje pomocy

PIŁKA NOŻNA. Ryszard Staniek, były piłkarz reprezentacji Polski oraz m.in. Górnika Zabrze i Legii Warszawa, uczestnik Ligi Mistrzów, jest ciężko chory. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie, rehabilitację oraz zakup samochodu. Liczy się każda złotówka!