Przejdź do głównej zawartości

Piłkarskie gwiazdy zagrały dla hospicjum. Impreza charytatywna i mecz w Dubecznie

PIŁKA NOŻNA. Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich rozegrała charytatywny mecz w Dubecznie na Lubelszczyźnie. Cel był szczytny - organizatorzy zbierali pieniądze na rzecz hospicjum w pobliskiej Włodawie. Na boisku wystąpiło wielu byłych reprezentantów naszego kraju czy też uczestników Ligi Mistrzów. 
Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich przed rozpoczęciem meczu charytatywnego w Dubecznie na Lubelszczyźnie. Zdjęcia Facebook/Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich
 
 
Rodzinny Festyn Charytatywny odbył się na stadionie imienia Mieczysława Szelewickiego w Dubecznie. Głównym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie inicjatyw Lokalnych „Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk”. Nie brakowało różnych atrakcji, odbyło się wiele licytacji, z których dochód zasilił konto hospicjum we Włodawie. Jednym z głównych akcentów wydarzenia 30 lipca był mecz między gospodarzami, KS Hutnik a Reprezentacją Gwiazd Piłkarzy Polskich.  

- W przerwie meczu była licytacja koszulki z autografami naszych piłkarzy oraz możliwość zagrania w barwach Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich .Kolejną z licytacji był rzut karny strzelany Maciejowi Szczęsnemu oraz otrzymanie rękawic z jego autografem. Podczas całej imprezy było wiele licytacji, świetne jedzenie, mnóstwo zabawy, muzyka i wszystko to w szczytnym celu - relacjonowała Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich na swojej stronie na Facebooku. 
 
Gwiazdy złożyły swoje autografy na koszulce przekazanej na licytację. 
Tu podpisuje ją bramkarz Maciej Szczęsny.
 

Wynik spotkania był kwestią drugorzędną. Skład Reprezentacji Gwiazd: Maciej Szczęsny, Marek Jóźwiak, Dariusz Kubicki, Maciej Śliwowski, Jerzy Podbrożny, Marcin Burkhardt, Bartłomiej Grzelak, Jacek Bąk, Rafał Pawlak, Dariusz Dźwigała, Tomasz Sokołowski, Igor Gołaszewski, Tomasz Jarzębowski, Jacek Kacprzak, Dominik Szymański. Kierownik drużyny Krzysztof Roszak. 
 
Oprócz koszulki piłkarzy ze sportowych fantów można było wylicytować także piłkę tenisową z podpisem Igi Świątek. Dochód z imprezy wyniósł w sumie ponad 10 tysięcy złotych. 
 
 

PIOTR STAŃCZAK 

 
POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

30 lat po meczu Polska - Litwa w Brzeszczach. Walka ze śniegiem i jedyny gol "Świra"

Niespełna 30 lat temu w Brzeszczach koło Oświęcimia odbył się mecz piłkarskiej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zremisowali wówczas z Litwą 1:1. Spotkanie było wielkim wydarzeniem w historii miejscowego klubu Górnik ale także mieszkańców miasteczka. Jak się później okazało, właśnie wtedy jedyną bramkę w swojej długiej reprezentacyjnej karierze zdobył Piotr Świerczewski.

Norman Mapeza, były piłkarz Sokoła Pniewy: mam sentyment do Polski, tu zacząłem swoją karierę

Norman Mapeza, piłkarz z Zimbabwe trafił 30 lat temu, razem ze swoim rodakiem Johnem Phirim, do Sokoła Pniewy, później Tygodnika Miliardera. Jak wspomina swój pobyt w Polsce i zawodniczą karierę w innych klubach europejskich a także reprezentacji swojego kraju? Dziś pracuje jako trener w swojej ojczyźnie, był też selekcjonerem tamtejszej kadry narodowej. Nadal śledzi, co dzieje się w piłce nożnej na tak zwanym starym kontynencie.