Przejdź do głównej zawartości

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 
Sławomir Majak (na pierwszym planie, z lewej) i Dariusz Dźwigała (obok) mają wystąpić w Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich podczas imprezy w Warce. Fot. Piotr Stańczak
 
 
Impreza na stadionie w Warce rozpocznie się o godzinie 9.00. Będzie turniej piłkarski (potrwa do 14.30). Między 15 a 15.20 zaplanowano koncert orkiestry Moderato, natomiast o 15.30 zacznie się spotkanie Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich z KS Warka Oldboys. 
 
W przerwie spotkania nastąpi wręczenie odznaczeń i medali dla obecnych i byłych zawodników oraz osób zasłużonych dla wareckiego klubu. Po godzinie 17 czynny będzie ogródek gastronomiczny dla uczestników święta oraz kibiców. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych (m.in. dmuchańce, wata cukrowa, konkursy).
 
 

W składzie Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich znajdą się między innymi byli reprezentanci Polski, doświadczeni przed laty ligowcy tacy jak: Grzegorz Szamotulski, Sebastian Przyrowski, Dariusz Kubicki, Jacek Krzynówek, Sławomir Majak, Dariusz Dźwigała, Igor Gołaszewski, Rafał Pawlak, Maciej Bykowski, Grzegorz Piechna, Piotr Świerczewski, Jacek Bąk, Tomasz Iwan, Sławomir Chałaśkiewicz, Marcin Burkhardt, Bartłomiej Grzelak, Piotr Szarpak. Trenerzy Marek Dziuba i Mirosław Bulzacki.  
 
Spotkanie Gwiazd z Oldbojami będzie komentował Dariusz Szpakowski! Nie zabraknie także innych atrakcji. Na stadionie miejskim w Warce zapowiada się duże piłkarskie święto. 
PIOTR STAŃCZAK 

POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

30 lat po meczu Polska - Litwa w Brzeszczach. Walka ze śniegiem i jedyny gol "Świra"

Niespełna 30 lat temu w Brzeszczach koło Oświęcimia odbył się mecz piłkarskiej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zremisowali wówczas z Litwą 1:1. Spotkanie było wielkim wydarzeniem w historii miejscowego klubu Górnik ale także mieszkańców miasteczka. Jak się później okazało, właśnie wtedy jedyną bramkę w swojej długiej reprezentacyjnej karierze zdobył Piotr Świerczewski.

Norman Mapeza, były piłkarz Sokoła Pniewy: mam sentyment do Polski, tu zacząłem swoją karierę

Norman Mapeza, piłkarz z Zimbabwe trafił 30 lat temu, razem ze swoim rodakiem Johnem Phirim, do Sokoła Pniewy, później Tygodnika Miliardera. Jak wspomina swój pobyt w Polsce i zawodniczą karierę w innych klubach europejskich a także reprezentacji swojego kraju? Dziś pracuje jako trener w swojej ojczyźnie, był też selekcjonerem tamtejszej kadry narodowej. Nadal śledzi, co dzieje się w piłce nożnej na tak zwanym starym kontynencie.