Przejdź do głównej zawartości

Polska w hokejowej elicie! Dużo gratulacji w czasie spotkania w Centrum Olimpijskim. W przyszłym roku walczymy z najlepszymi

HOKEJ NA LODZIE. Reprezentacja Polski, która kilka tygodni temu awansowała do światowej elity, spotkała się w Centrum Olimpijskim z przedstawicielami Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wysłannicy naszej kadry wzięli udział w pierwszej konferencji prasowej po powrocie z Mistrzostw Świata Dywizji IA. To właśnie w trakcie tej imprezy wywalczyli promocję do grona najlepszych. 
Słowak Robert Kalaber prowadzi naszą hokejową reprezentację od trzech lat. Teraz awansował z nią do światowej elity. Fot. Szymon Sikora/PKOL
 
 
Przypomnijmy, turniej odbył się na przełomie kwietnia i maja w Wielkiej Brytanii. Polacy pokonali Litwę 7:0, w takim samych rozmiarach Koreę Południową, Włochy 4:2, Rumunię 6:2, przegrali z gospodarzami zmagań, Brytyjczykami 4:5 po dogrywce. Do hokejowej elity, w której znajduje się obecnie szesnaście zespołów awansowali po 21 latach przerwy. 
 
 
POLECAM: 

Wracają na swoje miejsce!

We wtorek 16 maja w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli kadry z prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosławem Piesiewiczem. Przybyli: prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina, trener naszej reprezentacji, Słowak Robert Kalaber, menedżer kadry Leszek Laszkiewicz oraz jej najskuteczniejszy obecnie zawodnik Krystian Dziubiński

- Najważniejsze, że hokej wraca tam, gdzie jego miejsce i tam, gdzie zawsze byśmy chcieli oglądać naszą drużynę narodową. Cieszę się, że w przyszłym roku wystąpimy w Czechach w mistrzostwach świata i że będziemy mieli szansę gry, mam nadzieję, ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i innymi najlepszymi drużynami - mówił prezes Radosław Piesiewicz, cytowany przez facebookowy profil Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 
 
 
 

Powalczą w Czechach

Uczestnicy spotkania przyznali, że jedną z najważniejszych decyzji, jaka miała wpływ na awans do elity było zatrudnienie trzy lata temu Roberta Kalabera na stanowisku selekcjonera hokejowej reprezentacji Polski. Słowacki szkoleniowiec pracował wówczas w JKH GKS Jastrzębie. 

Przyszłoroczne Mistrzostwa Świata elity, już z udziałem Polaków odbędą się wiosną w Czechach. Głównym celem "biało-czerwonych" będzie walka o utrzymanie. 
- Najważniejsze, że hokej wraca tam, gdzie jego miejsce i tam, gdzie zawsze byśmy chcieli oglądać naszą drużynę narodową. Cieszę się, że w przyszłym roku wystąpimy w Czechach w mistrzostwach świata i że będziemy mieli szansę gry, mam nadzieję, ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i innymi najlepszymi drużynami - mówił Robert Kalaber, cytowany przez internetowy serwis PKOL olimpijski.pl. 

Radość i bolączki naszego hokeja 

Jedną z największych bolączek hokejowej reprezentacji Polski, co też podkreślano w czasie spotkania, jest brak odpowiedniej hali w kraju, w której można byłoby zorganizować mecze towarzyskie z silnymi przeciwnikami. - Dlatego od kilku lat forsuję ideę utworzenia Narodowego Centrum Sportów Lodowych, które odpowiadałoby na tę potrzebę hokeja, a przy okazji uzupełniało niedobory infrastrukturalne w innych dyscyplinach. Dziś, jeśli przyjdzie nam się mierzyć z najlepszymi drużynami z elity nie pozostanie mi nic innego, jak wynająć halę u naszych sąsiadów Czechów, jak najbliżej granicy – w Trzyńcu czy Ostrawie – mówił prezes PZHL Mirosław Minkina, cytowany przez olimpijski.pl. 
 
Na pewno oprócz bazy niezbędny jest także system szkolenia młodych hokeistów. Część z obecnych kadrowiczów, po przyszłorocznych Mistrzostwach Świata, może już zakończyć swoje reprezentacyjne kariery. Aby awans do elity nie był tylko sukcesem jednego sezonu, należy już teraz myśleć o szkoleniu następców. 
PIOTR STAŃCZAK 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Polska - San Marino 1:0. Zamiast pogromu był wstyd! Bacciocchi: to my po meczu dawaliśmy autografy

PIŁKA NOŻNA. 28 kwietnia minie dokładnie 30 lat od sławetnego meczu Polska - San Marino w eliminacjach do Mistrzostw Świata w USA. Tamto spotkanie, które biało-czerwoni wygrali 1:0 pokazało, że żadnego przeciwnika nie wolno lekceważyć przed pierwszym gwizdkiem. Choć brzmi banalnie, to nasi piłkarze boleśnie o tym się przekonali...