Przejdź do głównej zawartości

Mini Mistrzostwa 2023 wystartowały. Trwają turnieje eliminacyjne, wielki finał już 3 czerwca na stadionie Legii Warszawa

PIŁKA NOŻNA. Rozpoczęły się tegoroczne Mini Mistrzostwa dla dzieci z roczników 2014-17. Za nami pierwszy turniej eliminacyjny. Wielki finał odbędzie się w sobotę 3 czerwca na stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie. Gościnnie wystąpią także dawne gwiazdy polskiego futbolu. 
Uczestnicy turnieju eliminacyjnego rocznika 2016 w Chlebni. Fot. Facebook/Mini Mistrzostwa
 
 
W Mini Mistrzostwach rywalizują dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat, w większości są to ekipy z Warszawy oraz Mazowsza. Za nami eliminacje rocznika 2016, które odbyły się w Chlebni. Do finałowej imprezy zakwalifikowały się: 
  • MKS Korona Góra Kalwaria 
  • UKS Junak 
  • Stromiec 
  • AP Eskadra 
  • KS Ożarowianka 
  • Talent Warszawa 
  • KS Orzeł Baniocha 
  • Warszawska Akademia Futbolu 
  • LKS Żabieniec 
Kolejne turnieje odbędą się: 20 maja (rocznik 2014 na terenie Ośrodka Hutnik Aktywna Warszawa, ulica Marymoncka 42), 27 maja (rocznik 2017, stadion KS Warka), 28 maja (rocznik 2015, stadion Pilicy Białobrzegi). Zapisy i więcej informacji pod numerem telefonu 574-692-410
 
 

Do udziału w rozgrywkach zapraszają byli znani polscy piłkarze, między innymi Paweł Skrzypek, Tomasz Frankowski, Artur Boruc, Grzegorz Szamotulski, Marcin Burkchardt, były selekcjoner naszej reprezentacji Czesław Michniewicz, muzycy - zespół Pectus, wykonawcy disco polo: Monika Chwajoł, Krystian Pudzianowski oraz wiele innych osób ze środowiska sportu czy kultury. 

Wielki finał we wszystkich rocznikach odbędzie się w sobotę 3 czerwca na stadionie Legii Warszawa. Wtedy poznamy najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych, odbędzie się też mecz pokazowy z udziałem Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich. Przy Łazienkowskiej mają gościć m.in. Roman Kosecki, Jerzy Dudek, Euzebiusz Smolarek, Marek Citko i inni byli reprezentanci naszego kraju oraz ligowcy, uczestnicy rywalizacji w europejskich pucharach. Dzieci będą mogły także wziąć udział w treningu z mistrzem. Emocje i niespodzianki gwarantowane! 
 
O przebiegu kolejnych eliminacji będę informował na bieżąco. 
PIOTR STAŃCZAK 

 
POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zagrają dla Ryszarda Stańka! Na boisku Wichra Wilchwy odbędzie się impreza charytatywna

PIŁKA NOŻNA. W sobotę 13 lipca w Wilchwach w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Piknik Rodzinny dla Ryszarda Stańka. W planach są turnieje dzieci oraz dorosłych, podsumowaniem imprezy ma być natomiast starcie oldbojów miejscowego Wichra oraz Odry Wodzisław! Dochód zostanie przeznaczony na leczenie byłego reprezentanta Polski i srebrnego medalisty olimpijskiego. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich.