Przejdź do głównej zawartości

Mini Mistrzostwa 2023 wystartowały. Trwają turnieje eliminacyjne, wielki finał już 3 czerwca na stadionie Legii Warszawa

PIŁKA NOŻNA. Rozpoczęły się tegoroczne Mini Mistrzostwa dla dzieci z roczników 2014-17. Za nami pierwszy turniej eliminacyjny. Wielki finał odbędzie się w sobotę 3 czerwca na stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie. Gościnnie wystąpią także dawne gwiazdy polskiego futbolu. 
Uczestnicy turnieju eliminacyjnego rocznika 2016 w Chlebni. Fot. Facebook/Mini Mistrzostwa
 
 
W Mini Mistrzostwach rywalizują dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat, w większości są to ekipy z Warszawy oraz Mazowsza. Za nami eliminacje rocznika 2016, które odbyły się w Chlebni. Do finałowej imprezy zakwalifikowały się: 
  • MKS Korona Góra Kalwaria 
  • UKS Junak 
  • Stromiec 
  • AP Eskadra 
  • KS Ożarowianka 
  • Talent Warszawa 
  • KS Orzeł Baniocha 
  • Warszawska Akademia Futbolu 
  • LKS Żabieniec 
Kolejne turnieje odbędą się: 20 maja (rocznik 2014 na terenie Ośrodka Hutnik Aktywna Warszawa, ulica Marymoncka 42), 27 maja (rocznik 2017, stadion KS Warka), 28 maja (rocznik 2015, stadion Pilicy Białobrzegi). Zapisy i więcej informacji pod numerem telefonu 574-692-410
 
 

Do udziału w rozgrywkach zapraszają byli znani polscy piłkarze, między innymi Paweł Skrzypek, Tomasz Frankowski, Artur Boruc, Grzegorz Szamotulski, Marcin Burkchardt, były selekcjoner naszej reprezentacji Czesław Michniewicz, muzycy - zespół Pectus, wykonawcy disco polo: Monika Chwajoł, Krystian Pudzianowski oraz wiele innych osób ze środowiska sportu czy kultury. 

Wielki finał we wszystkich rocznikach odbędzie się w sobotę 3 czerwca na stadionie Legii Warszawa. Wtedy poznamy najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych, odbędzie się też mecz pokazowy z udziałem Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich. Przy Łazienkowskiej mają gościć m.in. Roman Kosecki, Jerzy Dudek, Euzebiusz Smolarek, Marek Citko i inni byli reprezentanci naszego kraju oraz ligowcy, uczestnicy rywalizacji w europejskich pucharach. Dzieci będą mogły także wziąć udział w treningu z mistrzem. Emocje i niespodzianki gwarantowane! 
 
O przebiegu kolejnych eliminacji będę informował na bieżąco. 
PIOTR STAŃCZAK 

 
POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Polska - San Marino 1:0. Zamiast pogromu był wstyd! Bacciocchi: to my po meczu dawaliśmy autografy

PIŁKA NOŻNA. 28 kwietnia minie dokładnie 30 lat od sławetnego meczu Polska - San Marino w eliminacjach do Mistrzostw Świata w USA. Tamto spotkanie, które biało-czerwoni wygrali 1:0 pokazało, że żadnego przeciwnika nie wolno lekceważyć przed pierwszym gwizdkiem. Choć brzmi banalnie, to nasi piłkarze boleśnie o tym się przekonali...