Przejdź do głównej zawartości

Uchwyceni w kadrze. Inspektor Kubis też "haratał w gałę". Aktor Marek Włodarczyk w Reprezentacji Artystów Polskich

PIŁKA NOŻNA. Marek Włodarczyk, znany polski aktor, przed laty dał się poznać także jako... futbolista. Swego czasu razem z kolegami - artystami uświetnił pewien jubileusz - 70-lecie klubu Szydłowianka Szydłowiec na południowym Mazowszu. Działo się! 
Marek Włodarczyk (na pierwszym planie, w środku), obok weterani Szydłowianki: Artur Ludew (z lewej) i radny miejski Marek Artur Koniarczyk (z prawej). Fot. Piotr Stańczak
 
 
Spotkanie oldbojów Szydłowianki Szydłowiec (dziś seniorzy tego klubu występują w radomskiej okręgówce) z reprezentacją artystów było jednym z punktów obchodów 70-lecia klubu. Odbyło się dokładnie w przeddzień meczu Polska - Irlandia Północna w finałach Mistrzostw Europy we Francji! Na stadionie przy ulicy Targowej była świetna zabawa, mecz - choć była to pokazówka - też mógł się podobać. 

Z "Kryminalnych" na boisko!

Marek Włodarczyk był jednym ze starszych zawodników reprezentacji artystów, wraz z nim w tamtej ekipie wystąpili m.in. bracia Marcin i Rafał Mroczkowie, Robert Moskwa ("M jak miłość"), Jarosław Jakimowicz ("Młode Wilki"), Piotr Zelt, ale też Michał Chałbiński, piłkarz znany z występów w polskiej ekstraklasie! Weterani Szydłowianki zwyciężyli 4:1 (2:0), ale ten wynik to tylko kronikarska ciekawostka. 
 
 
Weterani Szydłowianki Szydłowiec (w biało-niebieskich strojach) z Reprezentacją Artystów Polskich przed pokazowym meczem w czerwcu 2016 roku. Fot. Piotr Stańczak

 
Marek Włodarczyk ma niespełna 69 lat (w momencie rozgrywania meczu w Szydłowcu liczył sobie 61 wiosen) urodził się w Łodzi. Jako młody facet, 23-letni, miał okazję podróżować po Berlinie Zachodnim, nieco później zadebiutował jako aktor. W stanie wojennym ponownie znalazł się w Republice Federalnej Niemiec, gdzie imał się różnych zajęć (pracował m.in. w warsztacie samochodowym), ale też tam rozwinął swoją aktorską karierę teatralną. Do Polski wrócił dwadzieścia lat później, kiedy zasłynął z roli komisarza Adama Zawady w serialu "Kryminalni". 

Pojawiał się też w innych polskich serialach (m.in. "Ojciec Mateusz", "Prawo Agaty", "Czas honoru"), ale najdłużej związany jest ze "Sprawiedliwymi", gdzie gra Edwarda Kubisa, naczelnika wydziału kryminalnego. Facet z charyzmą, świetny, konkretny aktor z zamiłowaniem do futbolu! 
PIOTR STAŃCZAK 

 
POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Ryszard Staniek ciężko chory! Medalista olimpijski z Barcelony potrzebuje pomocy

PIŁKA NOŻNA. Ryszard Staniek, były piłkarz reprezentacji Polski oraz m.in. Górnika Zabrze i Legii Warszawa, uczestnik Ligi Mistrzów, jest ciężko chory. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie, rehabilitację oraz zakup samochodu. Liczy się każda złotówka!