Przejdź do głównej zawartości

Mecz Gwiazd Polska - Ukraina. Na Agrykoli zagrają dawne sławy futbolu i nie tylko

PIŁKA NOŻNA. Pierwsza reprezentacja Polski, przed wyjazdem na finały Euro 2024, zagra towarzysko między innymi z Ukrainą, 7 czerwca na stadionie PGE Narodowym. W przeddzień tego pojedynku odbędzie się natomiast charytatywny pojedynek gwiazd obu krajów. Zapowiada się równie atrakcyjnie! 
Jacek Kacprzak (na pierwszym planie, przy piłce) będzie jednym z polskich weteranów, którzy zagrają 6 czerwca przeciwko Ukrainie. Fot. Piotr Stańczak.
 
Charytatywny Mecz Gwiazd Polska - Ukraina 2024 ma odbyć się 6 czerwca na stadionie Agrykola w Warszawie (przy ulicy Myśliwieckiej). Początek o godzinie 18.00. 

Gwiazdy Polski i Ukrainy na boisku

W składach obu zespołów nie zabraknie byłych kadrowiczów z obu krajów, ale również przedstawicieli świata polityki, kultury, mediów czy biznesu. 

W polskiej reprezentacji Gwiazd wystąpić mają: Sebastian Przyrowski, Tomek Kłos, Igor Gołaszewski, Dariusz Dźwigała, Rafał Pawlak, Wojciech Kowalewski, Gabor Żyżyński, Żelisław Żyżyński, Jacek Bąk, Jacek Kacprzak, Mariusz Lewandowski, Radosław Gilewicz, Piotr Włodarczyk, Grzegorz Szamotulski, Maciek Szczęsny, Grzegorz Jędrzejewski, Marcin Żewłakow, Tomasz Frankowski, Radosław Majdan. 

Zapowiadany skład Ukrainy: Wiaczesław Szewczuk, Eduard Tsykhmestruk, Vitaly Reva, Andriy Vorobey, Volodymyr Yezerskyi, Rustam Khudzhamov, Andriy Voronin, Yuriy Sviderskyi, Volodymyr Arzhanov, Białorusin Oleksandr Khatskevich oraz inni. 

Mecz ma komentować sława mikrofonu Dariusz Szpakowski, zaś sędzią głównym będzie prawdopodobnie Szymon Marciniak. Obu panów bliżej kibicom przedstawiać nie trzeba. 
 
 

Zbierają fundusze na karetkę

- Mecz ten jest organizowany z myślą o rodzinach oraz kibicach z Polski i Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, aby wzmocnić przyjaźń między narodami oraz wesprzeć drużyny narodowe Polski i Ukrainy w meczu na Stadionie Narodowym, który odbędzie się 7 czerwca 2024 roku. Naszym celem jest również zebranie środków na karetkę pogotowia dla miasta Toretsk w obwodzie donieckim - zapowiada Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy, które jest inicjatorem organizacji meczu. Na jego czele stoi Weronika Marczuk, pochodząca z Kijowa żona znanego aktora Cezarego Pazury. 

- Przyjdź i spotkaj ponad 30 legendarnych piłkarzy z Ukrainy i Polski w jednym miejscu. Dodatkowo, weź udział w licytacji, gdzie czeka na Ciebie ekskluzywna biała koszulka narodowej drużyny z autografem Andrija Szewczenko i jego numerem 7, piłka z autografami piłkarzy reprezentacji Ukrainy i wiele innych niezwykłych przedmiotów! Dołącz do nas i wspieraj szlachetny cel! - zachęca Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy. 

POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Ryszard Staniek ciężko chory! Medalista olimpijski z Barcelony potrzebuje pomocy

PIŁKA NOŻNA. Ryszard Staniek, były piłkarz reprezentacji Polski oraz m.in. Górnika Zabrze i Legii Warszawa, uczestnik Ligi Mistrzów, jest ciężko chory. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie, rehabilitację oraz zakup samochodu. Liczy się każda złotówka!