Przejdź do głównej zawartości

Uczestnicy Mini Mistrzostw Europy wspierają chorą Tosię! Trwa zbiórka na jej leczenie

PIŁKA NOŻNA. Trwają tegoroczne Mini Mistrzostwa Europy dla dzieci. Uczestnicy batalii, oprócz futbolowej rywalizacji, wspierają także chorą Tosię. Obecnie trwa zbiórka na leczenie chorej dziewczynki. 
Tosia walczy z chorobami genetycznymi, wspierają ją uczestnicy Mini Mistrzostw Europy. Fot. siepomaga.pl.
 
Mini Mistrzostwa Europy dla dzieci w wieku 6-9 lat już trwają, w zmaganiach uczestniczą głównie zespoły z Mazowsza, ale nie brakuje także ekip z innych części Polski. Aktualnie część grup wiekowych już zakończyła eliminacje, tę fazę rozegrają jeszcze drużyny z rocznika 2016 (w sobotę 25 maja w Białobrzegach koło Radomia). Wielki finał turnieju odbędzie się 8 czerwca na stadionie Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej. Warto dodać, że poszczególne zespoły występują pod szyldami reprezentacji krajowych, impreza odbywa się na wzór Euro 2024 w Niemczech! 

Tosia uwielbia sport

W czasie finału odbędzie się także zbiórka charytatywna na rzecz chorej Tosi. Dziewczynka ma choroby wrodzone, tak zwany zespół Turnera. 

- Ta niesamowita dziewczynka uwielbia sport, trenuje zapasy i pływanie, biega, reprezentuje swój klub na licznych zawodach, o ile nie jest w tym czasie w szpitalu. Antosia ma genetyczny zespół wad wrodzonych - zespół Turnera, który dotyka wyłącznie dziewczynki. Wśród najbardziej charakterystycznych symptomów zespołu wymienia się niski wzrost i zaburzenia dojrzewania płciowego. Do tego dochodzą objawy ze strony układu krążenia, narządu wzroku i słuchu, choroby o podłożu endokrynologicznym i autoimmunologicznym - czytamy w opisie zbiórki na stronie internetowej www.siepomaga.pl. 
 
Szczegóły akcji na rzecz Tosi znajdziecie na stronie www.siepomaga.pl/mini-mistrzostwa-europy a także w poście poniżej: 
 
 
 
Tosia wymaga leczenia u wielu różnych specjalistów. Koszty rocznego leczenia i rehabilitacji, w tym fizjoterapii i turnusów rehabilitacyjnych, to około 50 tysięcy złotych! 

Mecz Gwiazd po finale Mini Mistrzostw

Podczas imprezy finałowej oprócz rywalizacji młodych adeptów piłki nożnej, wystąpi również Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich, która zmierzy się z Przyjaciółmi Mini Mistrzostw.

W zespole Gwiazd wystąpią m.in. Marek Citko, Dariusz Kubicki, Jerzy Podbrożny, Roman Kosecki, Marcin Mięciel , Grzegorz Szamotulski, Piotr Włodarczyk, Jacek Bąk, Rafał Pawlak, Paweł Skrzypek i wielu innych ludzi kultury i sportu. Wśród uczestników tego spotkania nie zabraknie byłych reprezentantów Polski, uczestników Ligi Mistrzów czy znanych przed laty krajowych ligowców. 

Będą licytacje dla Tosi

Jednym z punktów akcji dla Tosi będzie między innymi licytacja koszulki z autografem Jana Urbana, byłego reprezentanta kraju, uczestnika mundialu w 1986 roku w Meksyku. Na aukcję trafi także trykot z podpisami zawodników Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Patronem Mistrzostw są: 
  • Ministerstwo Sportu i Turystyki 
  • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego 
  • Polski Związek Piłki Nożnej 
  • Muzeum Sportu I turystyki 
  • Mazowiecki Związek Piłki Nożnej 
  • Miasto Stołeczne Warszawa 
  • Fundacja imienia Kazimierza Górskiego
O turnieju Mini Mistrzostw opowiada poniżej Krzysztof Roszak, jeden z organizatorów i pomysłodawców imprezy. 
 


POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Ryszard Staniek ciężko chory! Medalista olimpijski z Barcelony potrzebuje pomocy

PIŁKA NOŻNA. Ryszard Staniek, były piłkarz reprezentacji Polski oraz m.in. Górnika Zabrze i Legii Warszawa, uczestnik Ligi Mistrzów, jest ciężko chory. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie, rehabilitację oraz zakup samochodu. Liczy się każda złotówka!