Przejdź do głównej zawartości

Startują Mini Mistrzostwa Europy 2024. Krzysztof Roszak: turniej ma bawić i cieszyć dzieci (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. W sobotę 11 maja odbędzie się pierwszy turniej eliminacyjny Mini Mistrzostw Europy 2024. Wezmą w nich udział dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Wielki finał 8 czerwca na stadionie Legii Warszawa! O tej niezwykłej imprezie opowiedział mi jej pomysłodawca i jeden z organizatorów - Krzysztof Roszak, na co dzień kierownik Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich. 
Mini Mistrzostwa Europy będą przede wszystkim świętem młodych futbolistów. Fot. Piotr Stańczak.
 
Mini Mistrzostwa w tym roku rozgrywane są na wzór piłkarskich Mistrzostw Europy, które odbędą się w Niemczech! Drużyny występują pod nazwami państw, nie swoich klubów. W tym miesiącu odbędą się turnieje eliminacyjne dzieci z roczników: 2015, 2016 i 2017. 

Wielki finał przy Łazienkowskiej

W sobotę 11 maja rywalizować będą mali futboliści z rocznika'15, dzień później rocznik'17. Oba te turnieje odbędą się na obiekcie Hutnika Warszawa. Z kolei rocznik'16 będzie rywalizował w kwalifikacjach 25 maja na stadionie miejskim w Białobrzegach. Po osiem najlepszych zespołów z każdej grupy wiekowej awansuje do wielkiego finału, który zostanie rozegrany w sobotę 8 czerwca na stadionie Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej. W tej batalii wezmą więc udział w sumie 24 ekipy. 

Wśród uczestników Mini Mistrzostw Europy 2024 przeważają w tym roku zespoły z Mazowsza, ziemi radomskiej ale wystartują także drużyny z Olsztyna, Czeladzi na Śląsku czy Gdańska. Szczegółowe terminarze znajdziecie na facebookowej stronie "Mini Mistrzostwa".

Mini Mistrzostwa ze sławami

Dużo atrakcji czeka uczestników podczas samego finału 8 czerwca. Nie zabraknie dawnych piłkarskich sław z naszego kraju. - Lista cały czas jest otwarta, z młodymi piłkarzami już w weekend 11-12 maja, w trakcie eliminacji spotkają się: Bartłomiej Grzelak, Marek Jóźwiak, Grzegorz Szamotulski, Marcin Burkchardt, pokazowy trening poprowadzi Grzegorz "Gabor" Jędrzejewski, znany z programu Turbokozak. Jeszcze więcej gwiazd spodziewamy się właśnie 8 czerwca, w dniu finału - zapowiada Krzysztof Roszak, jeden z organizatorów i pomysłodawców Mini Mistrzostw, również kierownik Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Rozmowę z nim znajdziecie poniżej, w moim podcaście wideo, tam więcej szczegółów odnośnie imprezy, atrakcji (tych będzie naprawdę mnóstwo!) oraz osób czy instytucji, które wspierają Mini Mistrzostwa i są ich patronami. 

Podcast "Na biało-czerwonym szlaku, odcinek 5: Krzysztof Roszak, jeden z organizatorów Mini Mistrzostw Europy (rozmawia Piotr Stańczak).

Mecze oraz... wystawy!

Oprócz Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich w czasie finału mają też pojawić się przedstawiciele Orłów Górskiego, między innymi Marek Dziuba czy Mirosław Bulzacki, niewykluczone, że dołączą także inni. Można spodziewać się kilkudziesięciu byłych reprezentantów kraju, uczestników Ligi Mistrzów czy też czołowych niegdyś polskich ligowców. Pojawią się także artyści, muzycy, przedsiębiorcy, działacze sportowi czy samorządowcy.
 
Być może odbędzie się wtedy także wystawa poświęcona trenerowi Kazimierzowi Górskiemu. Swoje fotografie z różnych stadionów świata zaprezentuje także Maciej Szczęsny, były bramkarz m.in. Legii Warszawa i Widzewa Łódź oraz reprezentacji Polski, z zamiłowania fotoreporter! Jego wystawa nosi tytuł "Jazz w sporcie".

Multum atrakcji

Wiadomo, że po zakończeniu finałów młodych piłkarzy odbędzie się mecz pokazowy między Reprezentacją Gwiazd a Przyjaciółmi Mini Mistrzostw. 

- Będą między innymi pokazy tańca, pierwszej pomocy przedmedycznej, wystawy, konkursy, zbiórka pieniędzy i licytacja na rzecz chorej dziewczynki, 9-letniej Tosi. Po raz pierwszy oficjalnie zaprezentujemy maskotkę Mini Mistrzostw. Wstęp dla kibiców jest wolny, atrakcji nie zabraknie, choć nie chcemy teraz zdradzać wszystkich niespodzianek. Na razie dzieci mają bawić się piłką, cieszyć i zdobywać doświadczenia - podkreśla Krzysztof Roszak.

POLECAM:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Reprezentacja Gwiazd uświetni jubileusz Orła Łowyń. Zagrają dawni kadrowicze i ligowcy!

PIŁKA NOŻNA. Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich rozpoczyna cykl wiosennych spotkań. Na początek będą mogli obejrzeć ją kibice w Łowyniu w Wielkopolsce. Dawni kadrowicze czy też uczestnicy Ligi Mistrzów oraz znani polscy ligowcy uświetnią 75-lecie tamtejszego klubu Orzeł!