Przejdź do głównej zawartości

Z kim Polska zagra przed Euro 2024? Rywalami będą Ukraina oraz Turcja. Zobacz ceny biletów

PIŁKA NOŻNA. Wiemy już, z kim reprezentacja Polski zmierzy się w towarzyskich meczach przed wyjazdem na finały Mistrzostw Europy w Niemczech. Naszymi rywalami będą kolejno: Ukraina oraz Turcja. 
Mecze Polski z Ukrainą i Turcją odbędą się na stadionie PGE Narodowym. Fot. Piotr Stańczak.
 
Reprezentacja Polski 7 czerwca (piątek) zmierzy się z Ukrainą, natomiast 10 czerwca (poniedziałek) z Turcją. Oba mecze odbędą się na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, rozpoczną się o godzinie 20.45. Dla biało-czerwonych będą to ostatnie towarzyskie sprawdziany przed wyjazdem na finały Mistrzostw Europy w Niemczech. 

Przypomnijmy, nasi piłkarze w grupie D zmierzą się kolejno z: Holandią (16 czerwca w Hamburgu, godzina 15.00), Austrią (21 czerwca w Berlinie, godz. 18.00) oraz Francją (25 czerwca w Dortmundzie, godz. 18.00). 

Obaj nasi towarzyscy rywale również wystąpią w finałach Euro. Ukraina trafiła do grupy E, gdzie zmierzy się ze Słowacją, Belgią oraz Rumunią. Turcja zagra w grupie F z Portugalią, Czechami i Gruzją. 

Bilans meczów z Ukrainą i Turcją

W ostatnich latach zdecydowanie częściej Polacy mierzyli się z Ukrainą, po raz ostatni 11 listopada 2020 na PGE Narodowym. Kadra, prowadzona wówczas przez Jerzego Brzęczka, wygrała 2:0 po golach Krzysztofa Piątka i Jakuba Modera. W sumie do tej pory obie reprezentacje mierzyły się dziewięć razy (od 1998 roku), cztery spotkania wygrali Polacy, dwa zakończyły się remisami oraz trzykrotnie górą byli Ukraińcy. 
 
Z Turcją po raz ostatni zagraliśmy... 31 lat temu! 27 października 1993 roku, na finiszu eliminacji do Mistrzostw Świata w USA, Polska przegrała z graczami spod znaku półksiężyca 1:2 (1:0) na wyjeździe. Gola dla naszej reprezentacji uzyskał wówczas Wojciech Kowalczyk. Jeśli chodzi o całokształt piłkarskiej rywalizacji tych krajów, jest on zdecydowanie korzystniejszy dla Polski, która wygrała 11 z 17 spotkań ogółem. Trzy mecze kończyły się remisami i tyle samo pojedynków wygrali Turcy. 

Ceny biletów na mecze z Polski z Ukrainą i Turcją 

  • Kategoria I - 240 złotych 
  • Kategoria II - 180 złotych 
  • Kategoria III - 120 złotych 
  • Bilet rodzinny (opiekun + dziecko do lat 12) - 100 + 60 złotych 
  • Osoba niepełnosprawna (na wózku inwalidzkim z opiekunem) - 90 złotych 
  • Easy access (osoby ze znaczną niepełnosprawnością z opiekunem) - 90 złotych
Sprzedaż inpost fresch zacznie się 7 maja, natomiast sprzedaż otwarta biletów na mecz z Ukrainą wystartuje 13 maja. Jeśli chodzi o spotkanie z Turcją, terminy odpowiednio to 9 i 14 maja. Szczegóły na stronie internetowej www.laczynaspilka.pl. 

POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Reprezentacja Gwiazd uświetni jubileusz Orła Łowyń. Zagrają dawni kadrowicze i ligowcy!

PIŁKA NOŻNA. Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich rozpoczyna cykl wiosennych spotkań. Na początek będą mogli obejrzeć ją kibice w Łowyniu w Wielkopolsce. Dawni kadrowicze czy też uczestnicy Ligi Mistrzów oraz znani polscy ligowcy uświetnią 75-lecie tamtejszego klubu Orzeł!