Przejdź do głównej zawartości

Mini Mistrzostwa 2023. Dzieci w Warszawie walczyły o tytuł, turniej zwieńczyły gwiazdy (GALERIA ZDJĘĆ)

PIŁKA NOŻNA. 33 zespoły walczyły w turnieju finałowym Mini Mistrzostw 2023, który odbył się w minioną sobotę 3 czerwca na stadionie Legii Warszawa. Zwieńczeniem batalii przy ulicy Łazienkowskiej był mecz dawnych gwiazd futbolu z artystami, muzykami i przyjaciółmi rozgrywek. Impreza rozrasta się coraz bardziej i cieszy dużym zainteresowaniem. 
W meczu pokazowym Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich (białe koszulki) zagrała z Przyjaciółmi Mini Mistrzostw. To było zwieńczenie całej imprezy. Zdjęcia Piotr Stańczak
 
 
Turniej finałowy poprzedziły eliminacyjne batalie, które odbyły się w maju w Chlebni, Białobrzegach, Warce oraz na terenie Ośrodka Aktywna Warszawa przy ulicy Marymonckiej. Rywalizowali młodzi piłkarze z roczników 2014, 2015, 2016 oraz 2017. Decydujące rozgrywki z udziałem 33 zespołów miały miejsce na stadionie Legii przy Łazienkowskiej. Oto zwycięzcy rozgrywek: 
  • Rocznik 2014 - GKS Chynów
  • Rocznik 2015 - AP Bronowice Lublin
  • Rocznik 2016 - UKS Junak Warszawa
  • Rocznik 2017 -  KS Ożarowianka Ożarów Mazowiecki

"Grają, nie ćpają"

Stołeczny obiekt przez kilka godzin tętnił życiem, w przerwach między meczami młodzi piłkarze oraz ich kibice mogli skorzystać ze strefy rozrywki. Dopisała także piękna, słoneczna pogoda. Futboliści mogli liczyć na mocny doping i wsparcie, podobać mogła się otoczka imprezy i rodzinna atmosfera. 
 
- To już trzecia edycja Mini Mistrzostw , która nie odbyłaby się gdyby nie Partnerzy, Przyjaciele, Wolontariusze, to dzięki nim możemy realizować największe cele, wprowadzać nowe pomysły, tak aby impreza się rozwijała zarówno dla młodych adeptów piłki nożnej jak również kibiców. To był również start ogólnopolskiego programu Gramy nie Ćpamy, którego pomysłodawcą i twórcą jest Jacek Michalski - relacjonował Krzysztof Roszak, pomysłodawca i organizator turnieju, którego wspierał sztab różnych firm, organizacji, instytucji a zapewne także i prywatnych osób. Podziękowania dla sponsorów i współpracowników złożył w poście na Facebooku (czytaj poniżej).
 
 

Zwieńczeniem imprezy było pokazowe spotkanie między Reprezentacją Gwiazd Piłkarzy Polskich a Przyjaciółmi Mini Mistrzostw. W składzie pierwszej ekipy nie zabrakło byłych kadrowiczów i znanych przed laty ligowców, w drugiej wystąpili różni artyści, muzycy, aktorzy, którzy też przez wiele tygodni wspierali całą imprezę. 

Gwiazdy i artyści przy Łazienkowskiej

Trwające 40 minut starcie zakończyło się zwycięstwem Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich 6:2. Dostarczyło emocji, choć akurat nie wynik był tutaj najważniejszy. Miło było oglądać w akcji doświadczonych zawodników, dziś już piłkarskich weteranów, którzy udowodnili, że futbolowych umiejętności nigdy się nie zapomina. Przed laty wielu z nich przywdziewało biało-czerwone barwy, występowali wspólnie w tych samych klubach bądź też rywalizowali ze sobą w polskiej lidze. Część ma za sobą również występy w Lidze Mistrzów w barwach Legii Warszawa czy Widzewa Łódź. 
 
Zmagania graczy oglądali m.in. Jacek Krzynówek i Tomasz Iwan, też byli reprezentanci Polski. Uczestnicy pokazowego meczy rozdali mnóstwo autografów i pozowali do wieli zdjęć z małymi piłkarzami, ich rodzicami, trenerami czy kibicami. Aż szkoda było popołudniu opuszczać arenę Mini Mistrzostw. 
 
Jacek Krzynówek, były reprezentacyjny pomocnik rozdał młodym piłkarzom dużo autografów.
 
 
Skład Reprezentacji Gwiazd: Maciej Szczęsny, Grzegorz Szamotulski, Jacek Kacprzak, Marcin Burkhardt, Piotr Dziewicki, Juliusz Kruszankin, Sławomir Majak, Jacek Cyzio, Rafał Pawlak, Dariusz Dźwigała, Bartłomiej Grzelak, Dominik Szymański, Tomasz Szczepanik, Maciej Szczepanik, Marek Szczepanik, Mateusz Szczepanik, Robert Podoliński, Radosław Jasiński. 
 
Przyjaciele Mini Mistrzostw: Grzegorz "Gabor" Jędrzejowski, Łukasz "Juras" Jurkowski, Sebastian Szymański, Marcin Kwiatkowski, Adam Grzymski, Grzegorz Gromadzki, Norbert Sieczka, Hubert Baranowski, Bartłomiej Okurowski, Szymon Zieliński, Remigiusz Bielica, Paweł Purgal, Antoni Szymański, Mateusz Wasita, Karol Zawrotniak, Kuba Urbański, Krystian Pudzianowski, Marcin Borkowski, Adam Zdrojkowski, Michał Borowiak, Marcin Papierz, Radosław Trajdos, Ireneusz Stankiewicz. 
Sędzią głównym pokazowego meczu był Sławomir Pietrzyk, prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. 
PIOTR STAŃCZAK 

Poniżej polecam galerię zdjęć z finałów Mini Mistrzostw. 

Maciej Szczęsny, bramkarz Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich.

Przy piłce Sławomir Majak, były reprezentant Polski oraz uczestnik Ligi Mistrzów.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Ryszard Staniek ciężko chory! Medalista olimpijski z Barcelony potrzebuje pomocy

PIŁKA NOŻNA. Ryszard Staniek, były piłkarz reprezentacji Polski oraz m.in. Górnika Zabrze i Legii Warszawa, uczestnik Ligi Mistrzów, jest ciężko chory. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie, rehabilitację oraz zakup samochodu. Liczy się każda złotówka!