Przejdź do głównej zawartości

Weterani jak wino! Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich zagrała w Warce i Braniewie

PIŁKA NOŻNA. Pracowite dni ma za sobą Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Weterani najpierw zagrali mecz pokazowy z okazji jubileuszu Klubu Sportowego Warka a następnie na otwarcie nowego stadionu w Braniewie. Dawni kadrowicze i ligowcy odwiedzają różne części kraju. 
Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich przed meczem z oldbojami Zatoki Braniewo z okazji otwarcia nowego stadionu. Fot. Archiwum reprezentacji
 

Warce stuknęła setka!

W sobotę 24 czerwca Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich uświetniła piękny jubileusz KS Warka. 100-lecie klubu zgromadziło na stadionie wielu futbolowych sympatyków. Nie brakowało atrakcji, natomiast pojedynek gwiazd z oldbojami Warki był wisienką na torcie całej imprezy. W przerwie spotkania odbyło się wręczenie medali i odznaczeń dla zasłużonych byłych i obecnych futbolistów wareckiego klubu. 
 
Skład Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich w Warce: Grzegorz Szamotulski, Rafał Pawlak, Sławomir Chałaśkiewicz, Dariusz Dźwigała, Piotr Szarpak, Tomasz Hajto, Igor Gołaszewski, Marcin Burkhardt, Dariusz Kubicki, Piotr Świerczewski, Marek Dziuba, Mirosław Bulzacki, Bartłomiej Grzelak, Dominik Szymański, Jacek Bąk, Sebastian Przyrowski, Michał Żewłakow, Sławomir Majak, Zygmunt Kalinowski. 
 
W składzie znaleźli się byli reprezentanci Polski, medaliści olimpijscy, uczestnicy Ligi Mistrzów, czołowi przed laty ligowcy, którzy nadal czerpią radość z gry w piłkę i dzielą się z nią z kibicami na różnych, mniejszych lub większych stadionach. Można powiedzieć, że są jak wino - im starsi tym lepsi! Mecz w Warce komentował - a jakże! - weteran mikrofonu i telewizji Dariusz Szpakowski.
 
Poniżej możecie zobaczyć film z piłkarskiej imprezy w Warce. 
 
 

Dawne gwiazdy w Braniewie

W czwartek 29 czerwca dawne gwiazdy wystąpiły w czasie imprezy z okazji otwarcia nowego stadionu piłkarskiego w Braniewie na Warmii i Mazurach. Zmierzyły się w pokazowym pojedynku z Oldbojami Zatoki Braniewo. Miejscowi weterani ulegli Reprezentacji Gwiazd 3:4.
- Trudno o lepsze widowisko z okazji wielkiego otwarcia Stadionu Miejskiego w Braniewie niż konfrontacja szerokiej kadry Oldbojów Zatoki Braniewo - piłkarzy zasłużonych dla naszego klubu z Reprezentacją Gwiazd Piłkarzy Polskich, w której składzie znaleźli się zawodnicy do niedawna błyszczący na boiskach Ekstraklasy, zagranicznych lig, a nawet stanowiący o sile polskiej kadry. Widowisko, jak przystało na range wydarzenia, było wyborne - podsumował mecz Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa na swoim profilu na Facebooku. 
Włodarz dodał, że w trakcie spotkania doskonale bawili się wszyscy jego uczestnicy - zawodnicy obydwu drużyn, jak również liczni kibice. 

 
 
Skład Reprezentacji Gwiazd Piłkarzy Polskich w Braniewie: Grzegorz Szamotulski, Maciej Szczęsny, Jacek Kacprzak, Marek Jóźwiak, Maciej Śliwowski, Maciej Bykowski, Jacek Cyzio, Piotr Włodarczyk, Marcin Burkhard, Paweł Skrzypek, Igor Gołaszewski, Jerzy Podbrożny, Piotr Dziewicki, Dariusz Kubicki, Rafał Pawlak, Jacek Bąk, Dariusz Dźwigała, Marek Citko, Sławomir Majak. Trener Marek Dziuba. 

Spotkanie komentował Łukasz Surma ze stacji Canal+. 

Parada na nowym stadionie w Braniewie. Na pierwszym planie, z prawej kapitan Reprezentacji Gwiazd Marek "Beret" Jóźwiak, Maciej Szczęsny i Jerzy Podbrożny. Fot. Facebook/Tomasz Sielicki Burmistrz Braniewa

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

30 lat po meczu Polska - Litwa w Brzeszczach. Walka ze śniegiem i jedyny gol "Świra"

Niespełna 30 lat temu w Brzeszczach koło Oświęcimia odbył się mecz piłkarskiej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zremisowali wówczas z Litwą 1:1. Spotkanie było wielkim wydarzeniem w historii miejscowego klubu Górnik ale także mieszkańców miasteczka. Jak się później okazało, właśnie wtedy jedyną bramkę w swojej długiej reprezentacyjnej karierze zdobył Piotr Świerczewski.

Norman Mapeza, były piłkarz Sokoła Pniewy: mam sentyment do Polski, tu zacząłem swoją karierę

Norman Mapeza, piłkarz z Zimbabwe trafił 30 lat temu, razem ze swoim rodakiem Johnem Phirim, do Sokoła Pniewy, później Tygodnika Miliardera. Jak wspomina swój pobyt w Polsce i zawodniczą karierę w innych klubach europejskich a także reprezentacji swojego kraju? Dziś pracuje jako trener w swojej ojczyźnie, był też selekcjonerem tamtejszej kadry narodowej. Nadal śledzi, co dzieje się w piłce nożnej na tak zwanym starym kontynencie.