Przejdź do głównej zawartości

Losowanie okręgowego Pucharu Polski, Michał Listkiewicz i Marcin Daniec w roli "sierotek"

PIŁKA NOŻNA. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej stara się, aby losowania kolejnych rund Pucharu Polski na szczeblu okręgu miały ciekawą oprawę. Stąd też we wtorek 6 lutego zaprosił do Kielc znane osobistości - Michała Listkiewicza oraz Marcina Dańca. Zapowiada się ciekawe i zarazem wesołe spotkanie. 
Michał Listkiewicz (na małym zdjęciu, z lewej) oraz Marcin Daniec odwiedzą Kielce. Zdjęcia: Materiały Pałacyku Zielińskiego i Piotr Stańczak.
 
Przed rokiem w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach gościli: były selekcjoner naszej reprezentacji Andrzej Strejlau oraz znany piosenkarz Wojciech Gąssowski. Oprócz samego losowania wzięli też udział w spotkaniu "Z kulturą o sporcie". Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej postanowił kontynuować cykl i w tym roku zaprosił równie znanych gości. To były sędzia międzynarodowy oraz eks-prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz a także popularny komik i artysta kabaretowy Marcin Daniec

Najpierw o losowaniu - Losowanie 1/8 Chemar Rurociągi Pucharu Polski rozpocznie się o godzinie 17.00 we wspomnianym Pałacyku Zielińskiego - Domu Środowisk Twórczych przy ulicy Zamkowej 5 w Kielcach. W rolę "sierotek" wcielą się wspomniani Listkiewicz i Daniec. Spotkanie "Z kulturą o sporcie" zacznie się o godzinie 19.00. Uwaga - wstęp na losowanie par 1/8 finału PP jest wolny, natomiast na drugie wydarzenie płatne - wejście kosztuje 10 złotych. 
 

Gości kieleckiego spotkania szczególnie przedstawiać nie trzeba. Michał Listkiewicz, do czasów Szymona Marciniaka, był najbardziej utytułowanym polskim sędzią piłkarskim. Największym jego sukcesem był występ w mundialu w 1990 roku we Włoszech. Jako arbiter liniowy prowadził finał mistrzostw, w którym Republika Federalna Niemiec pokonała Argentynę 1:0 (po golu Andreasa Brehme w 85 minucie z rzutu karnego). Listkiewicz przez wiele zasiadał we władzach Polskiego Związku Piłki Nożnej, pełnił w nim różne funkcje, od 1999 do 2008 roku był prezesem naszej federacji. Później był m.in. Komisji Sędziowskiej FIFA, Komisji Pucharów Europejskich oraz obserwatorem z ramienia UEFA. 

Wspomnienia Michała Listkiewicza z mundiali w 1990 oraz 1994 roku znajdziecie tutaj: 
Marcin Daniec swoją kabaretową karierę zaczynał w latach 80. minionego stulecia, należał do grup Takich Dwóch, Wały Jagiellońskie i Pod Egidą. Od trzydziestu lat występuje na scenie samodzielnie. Najsłynniejsze skecze? Proszę bardzo - pamiętacie jak Daniec wcielił się w rolę kibica, który w barze chciał obejrzeć pojedynek bokserski Andrzeja Gołoty z Lennoxem Lewisem? Pytanie retoryczne, z pewnością tak! 
 
Relację z ubiegłorocznego spotkania "Z kulturą o sporcie" w Kielcach znajdziecie tutaj: 
Oprócz Pałacyku Zielińskiego wydarzenia te organizują: Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej i kielecka firma Chemar Rurociągi. Czego można się spodziewać? Wspomnień futbolowo-kabaretowych, ciekawostek i zapewne dużej dawki humoru.
 
POLECAM:  
 
Andrzej Strejlau i Wojciech Gąssowski w Kielcach - "Z kulturą o sporcie" w 2023 roku.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zagrają dla Ryszarda Stańka! Na boisku Wichra Wilchwy odbędzie się impreza charytatywna

PIŁKA NOŻNA. W sobotę 13 lipca w Wilchwach w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Piknik Rodzinny dla Ryszarda Stańka. W planach są turnieje dzieci oraz dorosłych, podsumowaniem imprezy ma być natomiast starcie oldbojów miejscowego Wichra oraz Odry Wodzisław! Dochód zostanie przeznaczony na leczenie byłego reprezentanta Polski i srebrnego medalisty olimpijskiego. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich.