Przejdź do głównej zawartości

Akademia Atletico de Madrid w Tarnobrzegu! Mariusz Kukiełka wraca "do źródeł"

PIŁKA NOŻNA. Mariusz Kukiełka, były reprezentant Polski i mistrz Europy do lat 16, swoją karierę zaczynał w Tarnobrzegu. Teraz, właśnie w tym mieście, razem ze swymi młodymi podopiecznymi z Akademii Atletico de Madrid zaprasza do udziału w letnim obozie. 
Mariusz Kukiełka jest pomysłodawcą obozu piłkarskiego Akademii Atletico de Madrid w Tarnobrzegu. Fot. Facebook/Atlético de Madrid Academy Dublin.
 
 
Camp odbędzie się od 10 do 14 lipca na obiektach przy ulicy Zwierzynieckiej 34 w Tarnobrzegu. Wydarzenie to organizuje Akademia Piłkarska Atletico de Madrid z Dublina przy pomocy tarnobrzeskich władz. Pomysłodawcą obozu jest 47-letni Mariusz Kukiełka, dziś jeden ze szkoleniowców Akademii Atletico, na co dzień mieszkający w stolicy Irlandii. 
 
To wychowanek Siarki Tarnobrzeg, były reprezentant Polski. Zanim zadebiutował w dorosłej kadrze, wywalczył z kolegami mistrzostwo Europy do lat 16! Wiosną bieżącego roku minęło trzydzieści lat od tamtego sukcesu. Kukiełka w swojej karierze reprezentował wiele różnych klubów z Polski i zagranicy (Holandii, Niemiec i Grecji). W pierwszej reprezentacji kraju rozegrał 20 spotkań (w latach 1997-2004), strzelił trzy gole. Obszerny wywiad z Mariuszem znajdziecie tutaj: Mariusz Kukiełka, mistrz Europy U-16: finał z Włochami był "wisienką na torcie"

Już w trakcie naszej wiosennej rozmowy Kukiełka zapowiadał organizację obozu Atletico w swoim rodzinnym Tarnobrzegu. Można powiedzieć, że w pewnym sensie były kadrowicz wraca "do źródeł", do miejsca, gdzie sam zaczynał karierę. 
 
Wiadomo, że w wakacyjnych zajęciach wezmą udział dziewczynki i chłopcy w wieku 8-16 lat.
- Serdecznie zapraszamy na niepowtarzalny, pierwszy taki camp, piłkarski organizowany w Polsce przez hiszpański Klub Atletico de Madrid! Niepowtarzalna okazja dla młodych zawodników. Treningi pod okiem doświadczonych hiszpańskich trenerów, którzy na co dzień trenują w Akademii Atletico Madryt. Jest to niesamowita okazja na spędzenie piłkarskiego tygodnia, podnoszenia swoich piłkarskich umiejętności oraz zdobycie, cennego doświadczenia i szansy na wyjazd na obóz do Madrytu! - zapowiada Mariusz Kukiełka w zapowiedzi wydarzenia na Facebooku. 
 
 
Treningi odbędą się od poniedziałku do piątku, 10-14 lipca w godzinach 10.00 - 16.00 na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Zwierzynieckiej 34. Więcej informacji oraz zapisy pod numerem telefonu 727-644-924 oraz za pośrednictwem e-maila camp.atleticodemadrid@interia.pl
PIOTR STAŃCZAK 

 
POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Ryszard Staniek ciężko chory! Medalista olimpijski z Barcelony potrzebuje pomocy

PIŁKA NOŻNA. Ryszard Staniek, były piłkarz reprezentacji Polski oraz m.in. Górnika Zabrze i Legii Warszawa, uczestnik Ligi Mistrzów, jest ciężko chory. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie, rehabilitację oraz zakup samochodu. Liczy się każda złotówka!