Przejdź do głównej zawartości

Euro 2024. Robert Lewandowski nie zagra w meczu z Holandią! Co ze Świderskim i Dawidowiczem?

PIŁKA NOŻNA. Potwierdził się czarny scenariusz - Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, nie zagra w pierwszym meczu biało-czerwonych przeciwko Holandii w finałach Euro 2024. To efekt kontuzji, której doznał w czasie towarzyskiego spotkania z Turcją w Warszawie. 
Robert Lewandowski (na pierwszym planie) na pewno nie zagra w pierwszym meczu przeciwko Holandii... Fot. Piotr Stańczak.
 
Polacy wygrali w poniedziałek z Turkami 2:1 na PGE Narodowym, ale radość ze zwycięstwa przyćmiły kontuzje czołowych naszych graczy. Najpierw urazu nabawił się Sebastian Świderski. W 12 minucie zdobył bramkę na 1:0 dla naszej drużyny, fetując udaną akcję podskoczył do góry, następnie źle stanął na nogę. Próbował jeszcze kontynuować grę, ale ból okazał się silniejszy. W 19 minucie Świderski zszedł z boiska, zmienił go Krzysztof Piątek. 
 
W 32 minucie na ławkę musiał powędrować Robert Lewandowski. Poczuł ból mięśnia, nie chciał ryzykować groźniejszej kontuzji i sam poprosił o zmianę. Kapitańską opaskę przekazał Piotrowi Zielińskiemu, w miejsce "Lewego" wszedł Kacper Urbański. Z urazem zmaga się też Paweł Dawidowicz.

Smutne wieści ze sztabu medycznego

Spekulacje na temat stanu zdrowia naszych zawodników trwały przez kilkanaście godzin. Po południu sztab medyczny reprezentacji poinformował, jaki jest stan zdrowia piłkarzy. 

- Dzisiaj (wtorek 11 czerwca - przyp. autora) w Enel–Med Szpital Centrum przeprowadziliśmy badania trzech zawodników, którzy ucierpieli w meczu z Turcją – mówi lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski, cytowany przez serwis internetowy Łączy nas Piłka. – Paweł Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. W przypadku Karola Świderskiego badanie wykazało skręcenie stawu skokowego bez znacznych uszkodzeń. Obaj zawodnicy po wdrożonym leczeniu powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni – dodaje.
 
- U Roberta Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii – informuje Jacek Jaroszewski. 

Startujemy w niedzielę 16 czerwca

Spotkanie z Holandią, pierwsze dla biało-czerwonych w tegorocznym Euro 2024, odbędzie się w niedzielę 16 czerwca w Hamburgu, początek o godzinie 15.00. W drugim grupowym pojedynku podopieczni Michała Probierza zagrają przeciwko Austrii (piątek 21 czerwca w Berlinie, 18.00), natomiast w trzecim zmierzą się z Francją (wtorek 25 czerwca w Dortmundzie, 18.00). 

Już od kilku dni wiadomo, że z powodu kontuzji w finałach Mistrzostw Europy nie zagra Arkadiusz Milik... Nabawił się jej w trakcie meczu towarzyskiego z Ukrainą, już w piątej minucie musiał zejść z boiska. 

POLECAM: 

Na biało-czerwonym szlaku. Radość kibiców po bramkach w meczu Polska - Ukraina. Wideo Piotr Stańczak.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Ryszard Staniek ciężko chory! Medalista olimpijski z Barcelony potrzebuje pomocy

PIŁKA NOŻNA. Ryszard Staniek, były piłkarz reprezentacji Polski oraz m.in. Górnika Zabrze i Legii Warszawa, uczestnik Ligi Mistrzów, jest ciężko chory. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie, rehabilitację oraz zakup samochodu. Liczy się każda złotówka!