Przejdź do głównej zawartości

Co wiesz o piłkarskiej reprezentacji Polski i jej rywalach w latach 1996-97? Rozwiąż test

QUIZ. W latach 1996-97 piłkarska reprezentacja Polski miała trzech selekcjonerów - Władysława Stachurskiego, Antoniego Piechniczka oraz Janusza Wójcika, do tego trzeba jeszcze dodać trenera "tymczasowego" Krzysztofa Pawlaka, który na tym stanowisku zaliczył jedno spotkanie. Czy pamiętasz tamte mecze, wyniki, piłkarzy i ciekawostki? Spróbuj sił w quizie. 
Skrót meczu Anglia - Polska (2:1) na Wembley w październiku 1996 roku.

 
Podobnie jak całe lata 90., okres ten nie był chlubny dla pierwszej reprezentacji naszego kraju. Po raz drugi funkcji selekcjonera podjął się Antoni Piechniczek, ale z nowym pokoleniem zawodników nie zdołał nawiązać do sukcesów z poprzedniej dekady (trzecie miejsce na mundialu w Hiszpanii w 1982 roku), ani nawet awansować do mistrzostw świata we Francji. Na drodze do finałów mundialu we Francji naszej reprezentacji stanęły potęgi - Włochy oraz Anglia. Biało-czerwoni przegrali tę rywalizację, choć nie brak było i ciekawych momentów w naszej kadrze, które kibice do dziś wspominają. 

Dziś polecam zabawę i udział w teście dotyczącym tamtego okresu. Przygotowałem dziesięć pytań, w każdym z nich tylko jedna odpowiedź spośród czterech możliwych jest prawidłowa. Zapraszam do wspólnej zabawy! Link do testu znajdziecie poniżej: 
POLECAM POPRZEDNIE QUIZY Z TEJ SERII: 

 

PIOTR STAŃCZAK

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Reprezentacja Gwiazd uświetni jubileusz Orła Łowyń. Zagrają dawni kadrowicze i ligowcy!

PIŁKA NOŻNA. Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich rozpoczyna cykl wiosennych spotkań. Na początek będą mogli obejrzeć ją kibice w Łowyniu w Wielkopolsce. Dawni kadrowicze czy też uczestnicy Ligi Mistrzów oraz znani polscy ligowcy uświetnią 75-lecie tamtejszego klubu Orzeł!