Przejdź do głównej zawartości

Fabian Urbański ze Szczecina pierwszym Polakiem z tytułem Mistrza Świata Kadetów!

BOKS. Historyczny sukces dla naszego młodzieżowego boksu osiągnął Fabian Urbański, pięściarz Skorpiona Szczecin. Jest pierwszym Polakiem w historii, który wywalczył tytuł Mistrza Świata Kadetów! Dokonał tego podczas czempionatu w Erewaniu. 
Fabian Urbański (drugi z prawej) ze sztabem szkoleniowym podczas Mistrzostw Świata Kadetów w Erewaniu. Fot. Polski Związek Bokserski.
 
Fabian Urbański (Skorpion Szczecin) na ringu w stolicy Armenii wygrał wszystkie pięć walk i został – jako pierwszy polski bokser w historii – Mistrzem Świata Kadetów. Wielkie, wielkie gratulacje dla naszego zawodnika i wszystkich trenerów z nim pracujących.

- Po zwycięstwach z Kazachem Berdalym, Białorusinem Matskevichem, Albańczykiem Kocim i Niemcem Nimanim, w finale Fabian Urbański spotkał się z Ormianinem Samvelem Siramargyanem. Reprezentant Polski walczył znakomicie, po pierwszej rundzie prowadził 4:1, po drugiej 4:0 i ostatecznie pokonał boksera gospodarzy 4:1 (29:28, 29:28, 29:28, 29:28, 28:29) - relacjonował Polski Związek Bokserski. 

Pięściarz ze Szczecina debiutował w ogóle w Mistrzostwach Świata w swojej kategorii wagowej. Do tej pory trzy razy walczył w Mistrzostwach Europy, zdobył w sumie dwa medale - srebrny oraz brązowy. 

Jeśli chodzi o światowy czempionat w Erewaniu, Polacy wywalczyli w sumie cztery krążki. Po brązowe sięgnęli: Zuzanna Gołębiewska (kategoria wagowa 54 kg, RUSHH Kielce), Oskar Grodzicki (52 kg, Kujawia Boks Włocławek) oraz Igor Soczówka (54 kg, Skorpion Szczecin). 
 
Trenerami głównymi naszej kadry są Dariusz Kochanowski (mężczyźni) i Kamil Gorząd (kobiety).  

Jeśli chodzi o Urbańskiego - warto przypomnieć, że w tym roku starszy brat Fabiana, Aleks w tym roku wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w kategorii do 71 kilogramów.
 
 
POLECAM:  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Polska - San Marino 1:0. Zamiast pogromu był wstyd! Bacciocchi: to my po meczu dawaliśmy autografy

PIŁKA NOŻNA. 28 kwietnia minie dokładnie 30 lat od sławetnego meczu Polska - San Marino w eliminacjach do Mistrzostw Świata w USA. Tamto spotkanie, które biało-czerwoni wygrali 1:0 pokazało, że żadnego przeciwnika nie wolno lekceważyć przed pierwszym gwizdkiem. Choć brzmi banalnie, to nasi piłkarze boleśnie o tym się przekonali...