Przejdź do głównej zawartości

Luiza Złotkowska, medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim spotkała się z dziećmi

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE. Luiza Złotkowska, dwukrotna medalistka zimowych igrzysk olimpijskich gościła w Szkole Podstawowej numer 2 w Grodzisku Mazowieckim. Utytułowana zawodniczka spotkała się z tamtejszymi uczniami. 
Luiza Złotkowska (z lewej) spotkała się z młodzieżą w Grodzisku Mazowieckim. Fot. Facebook/Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.
 
Spotkanie odbyło się w ramach projektu, który organizuje Samorząd Województwa Mazowieckiego, nosi on tytuł "Mazowsze Zdrowo i Sportowo". Brązowa medalistka zimowych igrzysk sprzed niespełna czternastu lat przyjechała do Grodziska pod koniec listopada. 

- W czasie spotkania rozmawialiśmy także o stresie pojawiającym się w sporcie i życiu codziennym. A trójka z uczestników miała okazję  przekonać się jak ciężko jest założyć kombinezon do łyżwiarstwa szybkiego na czas. Uczniowie mogli sprawdzić się w konkurencjach sprawnościowych takich jak: strzelanie z łuku, rzut piłką do kosza, skok w dal obunóż z miejsca, slalom ze strzałem na bramkę, serwis siatkarski. Wszyscy mogli dotknąć prawdziwych olimpijskich medali naszej mistrzyni! - relacjonowało na swojej stronie na Facebooku Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. 
 
 

Luiza Złotkowska ma 37 lat. Urodziła się w Warszawie, natomiast jej klubem był UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki. Trzykrotnie startowała w zimowych igrzyskach olimpijskich, wywalczyła dwa medale w drużynie - brązowy w Vancouver w 2010 oraz srebrny w Soczi w 2014 roku. Swego czasu była czołową łyżwiarką szybką w Polsce. Karierę zawodniczą zakończyła trzy lata temu. Obecnie zasiada w Radzie Miejskiej Grodziska Mazowieckiego. 

 
POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Ryszard Staniek ciężko chory! Medalista olimpijski z Barcelony potrzebuje pomocy

PIŁKA NOŻNA. Ryszard Staniek, były piłkarz reprezentacji Polski oraz m.in. Górnika Zabrze i Legii Warszawa, uczestnik Ligi Mistrzów, jest ciężko chory. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie, rehabilitację oraz zakup samochodu. Liczy się każda złotówka!