Przejdź do głównej zawartości

Co wiesz o piłkarskiej reprezentacji Polski lat 1992-93? ROZWIĄŻ TEST!

Po srebrnym medalu igrzysk olimpijskich w Barcelonie wśród wielu polskich kibiców odżyły nadzieje na to, że również pierwsza reprezentacja odniesie sukces kwalifikując się do mundialu w USA. Skończyło się kiepsko, ale wiele tamtych wydarzeń z lat 1992-93 utkwiło nam w pamięci. Jak bardzo i jak wiele? 
29 maja 1993. Reprezentacja Polski przed meczem z Anglią w Chorzowie. Fot. Łączy nas piłka/PAP
 
 
Trochę doświadczenia, trochę byłych młodzieżowców-olimpijczyków z Barcelony w składzie, kadra uzupełniona o bardziej znanych krajowych ligowców - do pewnego momentu biało-czerwoni mieli nawet duże nadzieje na awans do World Cup 1994, mimo, że rywale byli silni, wymagający, albo - jak Norwegowie - z impetem wkraczający właśnie na piłkarskie salony. Nadzieje na występ w mundialu reprezentacja wybiła sobie i kibicom po fatalnej serii pięciu porażek z rzędu jesienią 1993 roku. Odszedł trener Andrzej Strejlau, z kadrą pożegnała się część etatowych do tamtej pory reprezentantów. 
 
Proponuję wam więc udział w zabawie - teście z wiedzy o reprezentacji Polski w latach 1992-93. Macie do rozwiązania dziesięć pytań, ale uwaga - czas na udzielenie odpowiedzi jest ograniczony. Niby to tylko zabawa, ale wciągająca! Niewykluczone, że na moim blogu pojawią się i nowe quizy. Startujemy! Aby przejść do testu, należy kliknąć w poniższy link. Pochwalicie się potem swoimi wynikami? 
 
 
 
POLECAM RÓWNIEŻ: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Polska - San Marino 1:0. Zamiast pogromu był wstyd! Bacciocchi: to my po meczu dawaliśmy autografy

PIŁKA NOŻNA. 28 kwietnia minie dokładnie 30 lat od sławetnego meczu Polska - San Marino w eliminacjach do Mistrzostw Świata w USA. Tamto spotkanie, które biało-czerwoni wygrali 1:0 pokazało, że żadnego przeciwnika nie wolno lekceważyć przed pierwszym gwizdkiem. Choć brzmi banalnie, to nasi piłkarze boleśnie o tym się przekonali...