Przejdź do głównej zawartości

Co wiesz o piłkarskiej reprezentacji Polski i jej rywalach w latach 1998-99? Rozwiąż test

QUIZ. Pod koniec minionego tysiąclecia piłkarską reprezentację Polski prowadził jako selekcjoner Janusz Wójcik. Wraz ze swymi podopiecznymi walczył w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2000 w Belgii oraz Holandii. Czy pamiętasz tamte mecze, wyniki, zawodników i różne ciekawostki? Możesz sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quiz. 
Kibice reprezentacji Polski na Starym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Foto Piotr Stańczak
 
 
Polacy w grupie eliminacyjnej rywalizowali wówczas z Anglią, Szwecją, Bułgarią oraz Luksemburgiem. Kiedy selekcjonerem "biało-czerwonych" został Janusz Wójcik, nadzieje wśród kibiców zostały mocno rozbudzone. Wielu miało przecież w pamięci srebrny medal, jaki z reprezentacją olimpijską wywalczył w 1992 roku w Barcelonie. Tym razem jego podopieczni do końca liczyli się w walce o baraże, ale ostatecznie na turniej finałowy nie pojechali... 

Dziś polecam zabawę i udział w teście dotyczącym tamtego okresu. Przygotowałem dziesięć pytań, w każdym z nich tylko jedna odpowiedź spośród czterech możliwych jest prawidłowa. Zapraszam do wspólnej zabawy! Link do testu znajdziecie poniżej: 
 
POLECAM:  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Ryszard Staniek ciężko chory! Medalista olimpijski z Barcelony potrzebuje pomocy

PIŁKA NOŻNA. Ryszard Staniek, były piłkarz reprezentacji Polski oraz m.in. Górnika Zabrze i Legii Warszawa, uczestnik Ligi Mistrzów, jest ciężko chory. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie, rehabilitację oraz zakup samochodu. Liczy się każda złotówka!