Przejdź do głównej zawartości

Co wiesz o piłkarskiej reprezentacji Polski i jej rywalach w latach 1998-99? Rozwiąż test

QUIZ. Pod koniec minionego tysiąclecia piłkarską reprezentację Polski prowadził jako selekcjoner Janusz Wójcik. Wraz ze swymi podopiecznymi walczył w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2000 w Belgii oraz Holandii. Czy pamiętasz tamte mecze, wyniki, zawodników i różne ciekawostki? Możesz sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quiz. 
Kibice reprezentacji Polski na Starym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Foto Piotr Stańczak
 
 
Polacy w grupie eliminacyjnej rywalizowali wówczas z Anglią, Szwecją, Bułgarią oraz Luksemburgiem. Kiedy selekcjonerem "biało-czerwonych" został Janusz Wójcik, nadzieje wśród kibiców zostały mocno rozbudzone. Wielu miało przecież w pamięci srebrny medal, jaki z reprezentacją olimpijską wywalczył w 1992 roku w Barcelonie. Tym razem jego podopieczni do końca liczyli się w walce o baraże, ale ostatecznie na turniej finałowy nie pojechali... 

Dziś polecam zabawę i udział w teście dotyczącym tamtego okresu. Przygotowałem dziesięć pytań, w każdym z nich tylko jedna odpowiedź spośród czterech możliwych jest prawidłowa. Zapraszam do wspólnej zabawy! Link do testu znajdziecie poniżej: 
 
POLECAM:  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Polska - San Marino 1:0. Zamiast pogromu był wstyd! Bacciocchi: to my po meczu dawaliśmy autografy

PIŁKA NOŻNA. 28 kwietnia minie dokładnie 30 lat od sławetnego meczu Polska - San Marino w eliminacjach do Mistrzostw Świata w USA. Tamto spotkanie, które biało-czerwoni wygrali 1:0 pokazało, że żadnego przeciwnika nie wolno lekceważyć przed pierwszym gwizdkiem. Choć brzmi banalnie, to nasi piłkarze boleśnie o tym się przekonali...