Przejdź do głównej zawartości

Co wiesz o piłkarskiej reprezentacji Polski i jej rywalach w latach 1990-91? ROZWIĄŻ TEST

We wczesnych latach 90. piłkarską reprezentację Polski prowadził jako selekcjoner Andrzej Strejlau. Głównym celem jego podopiecznych był awans do Mistrzostw Europy w 1992 roku w Szwecji. Jakie znacie wyniki, fakty i zawodników, występujących w tamtym okresie w biało-czerwonych barwach?
Kadr z meczu Polska - Anglia w listopadzie 1991 roku w Poznaniu. Źródło: Łączy nas Piłka/PAP
 
 
Za grupowych rywali los przyznał nam wówczas Anglię, Irlandię oraz Turcję. Do finałów mistrzostw kwalifikowali się wówczas tylko zwycięzcy grup, natomiast w samej, decydującej batalii występowało osiem zespołów. Polacy do samego końca liczyli się w walce o awans, w ostatniej kolejce spotkań, w czasie gdy sami wygrywali z Anglią, zaś Turcja prowadziła z Irlandią, przez dwadzieścia minut byli w finałach Euro! Ostatecznie sytuacja rozwinęła się inaczej, nasz pojedynek z Wyspiarzami zakończył się remisem 1:1 i bez względu na rezultat drugiego pojedynku wiadomo było, że w Szwecji nie zagramy. Dziś polecam zabawę i udział w teście dotyczącym tamtego okresu. Zapraszam do wspólnej zabawy! Link do testu znajdziecie poniżej:

 
 
POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Ryszard Staniek ciężko chory! Medalista olimpijski z Barcelony potrzebuje pomocy

PIŁKA NOŻNA. Ryszard Staniek, były piłkarz reprezentacji Polski oraz m.in. Górnika Zabrze i Legii Warszawa, uczestnik Ligi Mistrzów, jest ciężko chory. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie, rehabilitację oraz zakup samochodu. Liczy się każda złotówka!