Przejdź do głównej zawartości

Co wiesz o piłkarskiej reprezentacji Polski lat 1994-95? ROZWIĄŻ TEST!

W połowie lat 90., po nieudanej walce o awans do mundialu w USA, reprezentację Polski przejął trener Henryk Apostel. On, wraz ze swymi wybrańcami podjął się próby zakwalifikowania do finałów Mistrzostw Europy. Niestety, także bez pożądanego skutku... 
Foto: Łączy nas piłka, kadr z meczu Polska - Litwa w 1995 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 

Nasi piłkarze nie zachwycali już w meczach towarzyskich przed eliminacjami, tak samo na początku kwalifikacji, ale potem zdawało się, że złapali właściwy rytm i liczyli się w walce o awans. Niestety, finisz okazał się brutalny. Choć kadencja trenera Henryka Apostela na stanowisku selekcjonera nie trwała długo, bo niespełna dwa lata, dostarczyła różnych emocji czy wspomnień - bez względu na to, czy mierzyliśmy się z silnymi Francuzami, niebezpiecznymi Rumunami, nieobliczalnym Izraelem czy sąsiadami z południa, Słowakami. Proponuję wam więc udział w zabawie - teście z wiedzy o reprezentacji Polski w latach 1994-95. Macie do rozwiązania dziesięć pytań, ale uwaga - czas na udzielenie odpowiedzi jest ograniczony. Niby to tylko zabawa, ale wciągająca! Niewykluczone, że na moim blogu pojawią się i nowe quizy. Startujemy! Aby przejść do testu, należy kliknąć w poniższy link. Pochwalicie się potem swoimi wynikami? 

Co wiesz o piłkarskiej reprezentacji Polski lat 1994-95. ROZWIĄŻ TEST

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Ryszard Staniek ciężko chory! Medalista olimpijski z Barcelony potrzebuje pomocy

PIŁKA NOŻNA. Ryszard Staniek, były piłkarz reprezentacji Polski oraz m.in. Górnika Zabrze i Legii Warszawa, uczestnik Ligi Mistrzów, jest ciężko chory. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie, rehabilitację oraz zakup samochodu. Liczy się każda złotówka!