Przejdź do głównej zawartości

Krystian Kapłon, czołowy gracz kadry amp futbolu wspomina Mecz Legend w Tychach. Podcast

PIŁKA NOŻNA, AMP FUTBOL. Nie każdemu dane jest wystąpić na boisku z tak wielkimi gwiazdami jak Alessandro Del Piero, Marco Materazzi, Michael Owen czy Luis Garcia. Dokonał tego 22-letni Krystian Kapłon, czołowy reprezentant Polski w amp futbolu, na co dzień zawodnik Wisły Kraków. 
Amp futbolista Krystian Kapłon (z prawej) podczas listopadowego Meczu Legend w Tychach. Fot. Piotr Stańczak.
 
Krystian Kapłon zagrał w sobotę 18 listopada w imprezie pod nazwą Mecz Legend - Polska Liga Biznesu, spotkanie odbyło się na stadionie GKS-u Tychy. Organizatorem była nowa fundacja Safe Server Solution, która zbiera fundusze na organizację zagranicznych obozów sportowych dla zdolnej młodzieży. Jako goście, ale i zawodnicy w meczu charytatywnym wzięli udział wymienieni na wstępie futbolowi giganci przełomu lat 90. oraz XXI wieku. Sędzią głównym był najlepszy obecnie polski arbiter Szymon Marciniak. 
 

Na boisku obok wielkich gwiazd

Krystian Kapłon, środkowy pomocnik reprezentacji Polski w amp futbolu, na co dzień występujący w Wiśle Kraków, wspomina, że kwestia jego występu w Tychach, u boku wielkich gwiazd sprzed lat, rozstrzygnęła się w kilkanaście minut. Kiedy dostał taką propozycję, nie zastanawiał się ani przez moment. Początkowo miał zagrać krótko, symbolicznie, ale ostatecznie przebywał na boisku przez całe 90 minut!
- Niedawno wróciłem z turnieju w Hiszpanii, wtedy dostałem propozycję, aby wystąpić w Tychach. Dla mnie to była prosta sprawa, tym bardziej, że mogłem w ten sposób pomóc zdolnym dzieciom. Różnica była odczuwalna, my w amp futbolu gramy na boiskach o wymiarach 60x40 metrów, tu przyszło mi walczyć na pełnowymiarowej płycie. To coś niesamowitego wystąpić obok takich sław - opowiada futbolista krakowskiej "białej gwiazdy". 
Od lewej: Luis Garcia, Alessandro Del Piero, Krystian Kapłon i Michael Owen. Fot. Facebook/Wisła Kraków Amp Futbol.
 
- To Fajna piłkarska zabawa, ale i niesamowite doświadczenie. Największe wrażenie osobiście zrobił na mnie Michael Owen, który karierę zakończył dziesięć lat temu i od tej pory gra w piłkę tylko dla przyjemności, ze znajomymi - wspomina Krystian Kapłon. Dla niego kontakt z futbolowymi sławami to nic nowego, podczas wspólnych treningów z reprezentacją Polski on i koledzy z amp futbolowej kadry mieli okazję spotykać się m.in. z Robertem Lewandowskim i resztą naszych zawodników. 

Celem Mistrzostwa Europy

Krystian Kapłon, kiedy rozmawialiśmy, wyjeżdżał akurat na zgrupowanie reprezentacji kraju w amp futbolu. W przyszłym roku nasza kadra będzie walczyła w mistrzostwach Europy. 
 
- Robimy postępy, ostatnio pokonaliśmy silną Turcję, co wcześniej się nie zdarzało - przypomina zawodnik, który obecnie mieszka w stolicy Małopolski i studiuje architekturę na Politechnice Krakowskiej. Wywiadu w całości z Krystianem Kapłonem możecie wysłuchać poniżej, w podcaście na Youtube!


 
 
 
POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Ryszard Staniek ciężko chory! Medalista olimpijski z Barcelony potrzebuje pomocy

PIŁKA NOŻNA. Ryszard Staniek, były piłkarz reprezentacji Polski oraz m.in. Górnika Zabrze i Legii Warszawa, uczestnik Ligi Mistrzów, jest ciężko chory. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie, rehabilitację oraz zakup samochodu. Liczy się każda złotówka!