Przejdź do głównej zawartości

Krystian Kapłon, czołowy gracz kadry amp futbolu wspomina Mecz Legend w Tychach. Podcast

PIŁKA NOŻNA, AMP FUTBOL. Nie każdemu dane jest wystąpić na boisku z tak wielkimi gwiazdami jak Alessandro Del Piero, Marco Materazzi, Michael Owen czy Luis Garcia. Dokonał tego 22-letni Krystian Kapłon, czołowy reprezentant Polski w amp futbolu, na co dzień zawodnik Wisły Kraków. 
Amp futbolista Krystian Kapłon (z prawej) podczas listopadowego Meczu Legend w Tychach. Fot. Piotr Stańczak.
 
Krystian Kapłon zagrał w sobotę 18 listopada w imprezie pod nazwą Mecz Legend - Polska Liga Biznesu, spotkanie odbyło się na stadionie GKS-u Tychy. Organizatorem była nowa fundacja Safe Server Solution, która zbiera fundusze na organizację zagranicznych obozów sportowych dla zdolnej młodzieży. Jako goście, ale i zawodnicy w meczu charytatywnym wzięli udział wymienieni na wstępie futbolowi giganci przełomu lat 90. oraz XXI wieku. Sędzią głównym był najlepszy obecnie polski arbiter Szymon Marciniak. 
 

Na boisku obok wielkich gwiazd

Krystian Kapłon, środkowy pomocnik reprezentacji Polski w amp futbolu, na co dzień występujący w Wiśle Kraków, wspomina, że kwestia jego występu w Tychach, u boku wielkich gwiazd sprzed lat, rozstrzygnęła się w kilkanaście minut. Kiedy dostał taką propozycję, nie zastanawiał się ani przez moment. Początkowo miał zagrać krótko, symbolicznie, ale ostatecznie przebywał na boisku przez całe 90 minut!
- Niedawno wróciłem z turnieju w Hiszpanii, wtedy dostałem propozycję, aby wystąpić w Tychach. Dla mnie to była prosta sprawa, tym bardziej, że mogłem w ten sposób pomóc zdolnym dzieciom. Różnica była odczuwalna, my w amp futbolu gramy na boiskach o wymiarach 60x40 metrów, tu przyszło mi walczyć na pełnowymiarowej płycie. To coś niesamowitego wystąpić obok takich sław - opowiada futbolista krakowskiej "białej gwiazdy". 
Od lewej: Luis Garcia, Alessandro Del Piero, Krystian Kapłon i Michael Owen. Fot. Facebook/Wisła Kraków Amp Futbol.
 
- To Fajna piłkarska zabawa, ale i niesamowite doświadczenie. Największe wrażenie osobiście zrobił na mnie Michael Owen, który karierę zakończył dziesięć lat temu i od tej pory gra w piłkę tylko dla przyjemności, ze znajomymi - wspomina Krystian Kapłon. Dla niego kontakt z futbolowymi sławami to nic nowego, podczas wspólnych treningów z reprezentacją Polski on i koledzy z amp futbolowej kadry mieli okazję spotykać się m.in. z Robertem Lewandowskim i resztą naszych zawodników. 

Celem Mistrzostwa Europy

Krystian Kapłon, kiedy rozmawialiśmy, wyjeżdżał akurat na zgrupowanie reprezentacji kraju w amp futbolu. W przyszłym roku nasza kadra będzie walczyła w mistrzostwach Europy. 
 
- Robimy postępy, ostatnio pokonaliśmy silną Turcję, co wcześniej się nie zdarzało - przypomina zawodnik, który obecnie mieszka w stolicy Małopolski i studiuje architekturę na Politechnice Krakowskiej. Wywiadu w całości z Krystianem Kapłonem możecie wysłuchać poniżej, w podcaście na Youtube!


 
 
 
POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Polska - San Marino 1:0. Zamiast pogromu był wstyd! Bacciocchi: to my po meczu dawaliśmy autografy

PIŁKA NOŻNA. 28 kwietnia minie dokładnie 30 lat od sławetnego meczu Polska - San Marino w eliminacjach do Mistrzostw Świata w USA. Tamto spotkanie, które biało-czerwoni wygrali 1:0 pokazało, że żadnego przeciwnika nie wolno lekceważyć przed pierwszym gwizdkiem. Choć brzmi banalnie, to nasi piłkarze boleśnie o tym się przekonali...