Przejdź do głównej zawartości

Bartnik szuka następców. Młodzi polscy pięściarze walczą w Mistrzostwach Europy

BOKS. 19-osobowa reprezentacja Polski (10 zawodniczek i 9 zawodników) przygotowuje się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w czarnogórskiej Budvie. Jednym ze szkoleniowców kadry jest Wojciech Bartnik, brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Barcelony z 1992 roku. 
Cezary Znamiec jednym jednym z tych polskich pięściarzy, którzy w Budvie już zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. Polski Związek Bokserski.
 
 
- Młodzieżowe Mistrzostwa Europy stanowią znakomite miejsce do rozwoju zawodników. To wydarzenie daje młodym bokserom doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia na międzynarodowej arenie. Najlepsi z nich w przyszłości będą stanowić polską elitę boksu - zapewnia Polski Związek Bokserski.

Nieco ponad rok temu w Budvie odbyły się Mistrzostwa Europy Kobiet, w których – z obecnej reprezentacji młodzieżowej – srebrny medal zdobyła Martyna Jancelewicz (w kategorii 81 kilogramów), a startowały także Natalia Rok (50 kg) i Wiktoria Rogalińska (54 kg).

- Dla Martyny Jancelewicz zbliżający się start w Czarnogórze będzie wyjątkowy, bowiem ma szansę na 3 złoty medal z rzędu w Młodzieżowych ME do lat 22. Z naszego zespołu narodowego, który wyjechał na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Budvie, medale w poprzednich latach zdobywali także Oliwia Toborek, Barbara Marcinkowska, Paweł Brach i Mateusz Bereźnicki - zapowiadał w komunikacie Polski Związek Bokserski. 
 
Udanie turniej zaczęły: Wiktoria Rogalińska (54 kg), Julia Szeremeta (57 kg) oraz Barbara Marcinkowska (66 kg). Po wygranych pojedynkach w poniedziałek 13 listopada zakwalifikowały się do ćwierćfinału. Do tego, aby znaleźć się w strefie medalowej, potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa. 
 
We wtorek 14 listopada Cezary Znamiec (kategoria 71 kg) odniósł drugie zwycięstwo w Budvie i awansował do ćwierćfinału. Po jednej wygranej walce do 1/4 finału dostali się także: Jakub Krzpiet (54 kg), Jakub Straszewski (86 kg) oraz Mateusz Bereźnicki (92 kg). 
 
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy można na bieżąco oglądać na kanale You Tube. 
 
 
Walki w ringu A.
 
   
 Walki w ringu B.
 

Skład reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 

Mężczyźni - 54 kg Jakub Krzpiet, 57 kg Paweł Brach, 60 kg Ilia Bader,  63,5 kg Bartłomiej Rośkowicz, 71 kg Cezary Znamiec, 75 kg Michał Jarliński, 80 kg Sebastian Kusz, 86 kg Jakub Straszewski, 92 kg Mateusz Bereźnicki. 
 
Kobiety - 50 kg Natalia Kuczewska, 52 kg Nikola Prymaczenko, 54 kg Wiktoria Rogalińska, 57 kg Julia Szeremeta, 60 kg Julia Rutkowska, 66 kg Barbara Marcinkowska, 70 kg Wiktoria Tereszczak, 75 kg Oliwia Toborek, 81 kg Martyna Jancelewicz, +81 kg Weronika Bochen. 

 
POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

30 lat po meczu Polska - Litwa w Brzeszczach. Walka ze śniegiem i jedyny gol "Świra"

Niespełna 30 lat temu w Brzeszczach koło Oświęcimia odbył się mecz piłkarskiej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zremisowali wówczas z Litwą 1:1. Spotkanie było wielkim wydarzeniem w historii miejscowego klubu Górnik ale także mieszkańców miasteczka. Jak się później okazało, właśnie wtedy jedyną bramkę w swojej długiej reprezentacyjnej karierze zdobył Piotr Świerczewski.

Norman Mapeza, były piłkarz Sokoła Pniewy: mam sentyment do Polski, tu zacząłem swoją karierę

Norman Mapeza, piłkarz z Zimbabwe trafił 30 lat temu, razem ze swoim rodakiem Johnem Phirim, do Sokoła Pniewy, później Tygodnika Miliardera. Jak wspomina swój pobyt w Polsce i zawodniczą karierę w innych klubach europejskich a także reprezentacji swojego kraju? Dziś pracuje jako trener w swojej ojczyźnie, był też selekcjonerem tamtejszej kadry narodowej. Nadal śledzi, co dzieje się w piłce nożnej na tak zwanym starym kontynencie.