Przejdź do głównej zawartości

Strejlau, Papszun, Jóźwiak i wiele innych piłkarskich znakomitości zagra dla Hani!

PIŁKA NOŻNA. W sobotę 18 listopada w Warszawie odbędzie się Mecz Charytatywny dla chorej Hani Wróbel. Udział w tym wydarzeniu zapowiedziało wiele znanych osób ze świata futbolu, m.in. Andrzej Strejlau, Marek Papszun, Marek Jóźwiak. 
Andrzej Strejlau, były trener i ekspert piłkarski będzie gościł na meczu dla Hani. Fot. Piotr Stańczak.
 
 
Hania Wróbel z Warszawy ma 14 lat, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Jej rodzina zbiera pieniądze na rehabilitację i operację ortopedyczną w Paley European Institute. Liczy się każda złotówka! Z pomocą ruszyło też środowisko piłkarskie. 

- 18 listopada 2023 odbędzie się w Warszawie już XV edycja "Gramy dla Hani Wróbel", czyli mecz piłkarski gwiazd, w którym udział wezmą ambasadorzy akcji byli reprezentacji Polski w piłce nożnej, aktorzy, muzycy oraz osoby, które wykupią udział w meczu, wpłacając darowiznę na zbiórkę. Wpłata w kwocie nie mniejszej niż 500 zł. Wszystkie środki zebrane podczas imprezy oraz podczas zbiórki na portalu zostaną przeznaczone na leczenie, rehabilitację, zakup sprzętu do rehabilitacji i pielęgnacji oraz na likwidację barier utrudniających codzienność. W planach mamy również operację uszkodzonego stawu biodrowego, którą lekarze wycenili rok temu na ponad 150 tysięcy złotych... Dlatego, to na razie odległe marzenie! - piszą Marcin i Dorota, rodzice Hani Wróbel na stronie internetowej siepomaga.pl, gdzie trwa zbiórka pieniędzy. 

Impreza odbędzie się na sztucznej trawie, w hali pod dachem na warszawskim Ursynowie, na obiektach piłkarskich Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie na co dzień gra Ligowiec. Początek o godzinie 13.00. 

Kto chce wziąć udział w meczu dla Hani, musi wykupić udział, kwoty są dowolne, ale minimum 500 złotych od osoby. Można także zostać sponsorem spotkania i wykupić reklamę na koszulkach, w których wystąpią uczestnicy. Organizatorzy, grupy: Pomaga.My oraz Gramy dla Hani czekają także na wolontariuszy. W trakcie imprezy odbędą się licytacje, dochód ze sprzedaży różnych fantów zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Hani. 

Więcej szczegółów możecie poznać w zapowiedzi wydarzenia na Facebooku tutaj: Pomaga.My dla Hani Wróbel

Wiadomo już, że wśród uczestników meczu nie zabraknie znanych w piłkarskim środowisku nazwisk. Będzie słynny polski trener, były selekcjoner naszej reprezentacji Andrzej Strejlau, eks-szkoleniowiec Rakowa Częstochowa Marek Papszun, Marek Jóźwiak, były obrońca Legii Warszawy oraz kadry narodowej. To tylko niektóre z nazwisk, bo znanych postaci związanych z futbolem, biznesem czy mediami będzie więcej! 

   
 
- Generalnie, jak ostatnio,  potrzebujemy ludzi dobrej woli, które przygotują poczęstunek dla gości, pomoc medyczną, fotografów, kamerzystów, DJ'a, konferansjerów, czy każdą inną osobę, która może coś pomóc. Prośba o info na maila krystian@ligowiec.pl lub tel. 514-444-010 - zachęcają organizatorzy meczu charytatywnego. 
 
Kto chce wesprzeć dziewczynkę, może wpłacać pieniądze na jej konto za pośrednictwem strony siepomaga.pl, szczegóły tutaj: „Gramy dla Hani Wróbel” - kolejna akcja i szansa, by pomóc małej wojowniczce

 
POLECAM: 

Andrzej Strejlau i Wojciech Gąssowski podczas wizyty w Kielcach.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

30 lat po meczu Polska - Litwa w Brzeszczach. Walka ze śniegiem i jedyny gol "Świra"

Niespełna 30 lat temu w Brzeszczach koło Oświęcimia odbył się mecz piłkarskiej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zremisowali wówczas z Litwą 1:1. Spotkanie było wielkim wydarzeniem w historii miejscowego klubu Górnik ale także mieszkańców miasteczka. Jak się później okazało, właśnie wtedy jedyną bramkę w swojej długiej reprezentacyjnej karierze zdobył Piotr Świerczewski.

Norman Mapeza, były piłkarz Sokoła Pniewy: mam sentyment do Polski, tu zacząłem swoją karierę

Norman Mapeza, piłkarz z Zimbabwe trafił 30 lat temu, razem ze swoim rodakiem Johnem Phirim, do Sokoła Pniewy, później Tygodnika Miliardera. Jak wspomina swój pobyt w Polsce i zawodniczą karierę w innych klubach europejskich a także reprezentacji swojego kraju? Dziś pracuje jako trener w swojej ojczyźnie, był też selekcjonerem tamtejszej kadry narodowej. Nadal śledzi, co dzieje się w piłce nożnej na tak zwanym starym kontynencie.