Przejdź do głównej zawartości

Strejlau, Papszun, Jóźwiak i wiele innych piłkarskich znakomitości zagra dla Hani!

PIŁKA NOŻNA. W sobotę 18 listopada w Warszawie odbędzie się Mecz Charytatywny dla chorej Hani Wróbel. Udział w tym wydarzeniu zapowiedziało wiele znanych osób ze świata futbolu, m.in. Andrzej Strejlau, Marek Papszun, Marek Jóźwiak. 
Andrzej Strejlau, były trener i ekspert piłkarski będzie gościł na meczu dla Hani. Fot. Piotr Stańczak.
 
 
Hania Wróbel z Warszawy ma 14 lat, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Jej rodzina zbiera pieniądze na rehabilitację i operację ortopedyczną w Paley European Institute. Liczy się każda złotówka! Z pomocą ruszyło też środowisko piłkarskie. 

- 18 listopada 2023 odbędzie się w Warszawie już XV edycja "Gramy dla Hani Wróbel", czyli mecz piłkarski gwiazd, w którym udział wezmą ambasadorzy akcji byli reprezentacji Polski w piłce nożnej, aktorzy, muzycy oraz osoby, które wykupią udział w meczu, wpłacając darowiznę na zbiórkę. Wpłata w kwocie nie mniejszej niż 500 zł. Wszystkie środki zebrane podczas imprezy oraz podczas zbiórki na portalu zostaną przeznaczone na leczenie, rehabilitację, zakup sprzętu do rehabilitacji i pielęgnacji oraz na likwidację barier utrudniających codzienność. W planach mamy również operację uszkodzonego stawu biodrowego, którą lekarze wycenili rok temu na ponad 150 tysięcy złotych... Dlatego, to na razie odległe marzenie! - piszą Marcin i Dorota, rodzice Hani Wróbel na stronie internetowej siepomaga.pl, gdzie trwa zbiórka pieniędzy. 

Impreza odbędzie się na sztucznej trawie, w hali pod dachem na warszawskim Ursynowie, na obiektach piłkarskich Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie na co dzień gra Ligowiec. Początek o godzinie 13.00. 

Kto chce wziąć udział w meczu dla Hani, musi wykupić udział, kwoty są dowolne, ale minimum 500 złotych od osoby. Można także zostać sponsorem spotkania i wykupić reklamę na koszulkach, w których wystąpią uczestnicy. Organizatorzy, grupy: Pomaga.My oraz Gramy dla Hani czekają także na wolontariuszy. W trakcie imprezy odbędą się licytacje, dochód ze sprzedaży różnych fantów zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Hani. 

Więcej szczegółów możecie poznać w zapowiedzi wydarzenia na Facebooku tutaj: Pomaga.My dla Hani Wróbel

Wiadomo już, że wśród uczestników meczu nie zabraknie znanych w piłkarskim środowisku nazwisk. Będzie słynny polski trener, były selekcjoner naszej reprezentacji Andrzej Strejlau, eks-szkoleniowiec Rakowa Częstochowa Marek Papszun, Marek Jóźwiak, były obrońca Legii Warszawy oraz kadry narodowej. To tylko niektóre z nazwisk, bo znanych postaci związanych z futbolem, biznesem czy mediami będzie więcej! 

   
 
- Generalnie, jak ostatnio,  potrzebujemy ludzi dobrej woli, które przygotują poczęstunek dla gości, pomoc medyczną, fotografów, kamerzystów, DJ'a, konferansjerów, czy każdą inną osobę, która może coś pomóc. Prośba o info na maila krystian@ligowiec.pl lub tel. 514-444-010 - zachęcają organizatorzy meczu charytatywnego. 
 
Kto chce wesprzeć dziewczynkę, może wpłacać pieniądze na jej konto za pośrednictwem strony siepomaga.pl, szczegóły tutaj: „Gramy dla Hani Wróbel” - kolejna akcja i szansa, by pomóc małej wojowniczce

 
POLECAM: 

Andrzej Strejlau i Wojciech Gąssowski podczas wizyty w Kielcach.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

"1992: Wielka Gra". Powstał film o olimpijskiej drużynie z Barcelony. Reżyser: padają gole i strzelają je Polacy

PIŁKA NOŻNA. Ponad trzydzieści lat temu zadziwili nie tylko polskich kibiców, natomiast zwieńczeniem ich drogi był dramatyczny finał na słynnym Camp Nou! Olimpijska reprezentacja Polski Janusza Wójcika stała się tematem nowego filmu "1992: Wielka Gra". Od 7 marca można go oglądać na platformie streamingowej Viaplay. O kulisach powstania produkcji opowiedział mi jej reżyser, Michał Bielawski.