Przejdź do głównej zawartości

Dawne gwiazdy Realu Madryt i Symon Marciniak na Meczu Legend. Będzie "galaktyczne" widowisko!

PIŁKA NOŻNA. Kilku byłych piłkarzy Realu Madryt będzie można obejrzeć w akcji podczas Meczu Legend, który odbędzie się w sobotę 18 listopada w Tychach na Śląsku. Organizacja Safe Server Solution Foundation chce dzięki tej imprezie pomóc młodym futbolistom. 
Mecz Legend z Polską Biznes Ligą 18 listopada w Tychach poprowadzi Szymon Marciniak. Fot. Piotr Stańczak.
 
 
To wyjątkowe wydarzenie zgromadzi na stadionie w GKS Tychy prawdziwe legendy, niegdyś znakomitości nie tylko madryckiego Realu ale i światowego oraz europejskiego futbolu. Na razie organizatorzy spotkania nie zdradzają jeszcze nazwisk do publicznej wiadomości, wiemy, że będą to prawdziwi piłkarscy giganci, znani z boisk w latach 90. a także początku XXI wieku!

Więcej szczegółów inicjatorzy imprezy z Safe Server Solution Foundation mają przekazać w poniedziałek 6 listopada. Byłe gwiazdy "Galacticos" mają rozegrać spotkanie z przedstawicielami biznesu lub sportu, niewykluczone, że w Tychach pojawi się Radosław Majewski, były reprezentant Polski. 
 
Przyjazd zapowiedział także Grzegorz "Gabor" Jędrzejewski, trener bramkarzy, który prowadzi swoją futbolową akademię i bierze też udział w programie Turbo Kozak w Canal+. Trwa ustalanie szczegółów. Wiadomo natomiast, że spotkanie będzie sędziował najlepszy polski arbiter w historii oraz ceniony w świecie Szymon Marciniak.

Chętni, którzy chcą wziąć udziału w meczu Legend z Polską Biznes Ligą, muszą uiścić opłatę (pakiet wynosi 25 tysięcy złotych), więcej informacji o zasadach udziału w spotkaniu i biletach dla kibiców będzie można znaleźć na stronie internetowej meczlegend.pl. Szczegóły tutaj: Mecz Legend vs. Polska Biznes Liga.

 
 
Emocje piłkarskie w Tychach to jedno, ale liczy się także cel imprezy. Dochód z wydarzenia fundacja chce przeznaczyć na wspieranie sportowej młodzieży, organizację obozów dla utalentowanych zawodników i zawodniczek. 18 listopada na tyskim stadionie najpierw odbędzie się trening otwarty z gwiazdami (początek o godzinie 13.30), zaś o 15.00 zacznie się mecz Legendy - Polska Biznes Liga. Cała impreza, jak informuje Łukasz Krasiński z Safe Server Solution Foundation, ma potrwać około 3-4 godziny.

 
POLECAM: 

 
Peter van Vossen, były reprezentant Holandii wspomina mecz z Polską w październiku 1992 roku.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

30 lat po meczu Polska - Litwa w Brzeszczach. Walka ze śniegiem i jedyny gol "Świra"

Niespełna 30 lat temu w Brzeszczach koło Oświęcimia odbył się mecz piłkarskiej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zremisowali wówczas z Litwą 1:1. Spotkanie było wielkim wydarzeniem w historii miejscowego klubu Górnik ale także mieszkańców miasteczka. Jak się później okazało, właśnie wtedy jedyną bramkę w swojej długiej reprezentacyjnej karierze zdobył Piotr Świerczewski.

Norman Mapeza, były piłkarz Sokoła Pniewy: mam sentyment do Polski, tu zacząłem swoją karierę

Norman Mapeza, piłkarz z Zimbabwe trafił 30 lat temu, razem ze swoim rodakiem Johnem Phirim, do Sokoła Pniewy, później Tygodnika Miliardera. Jak wspomina swój pobyt w Polsce i zawodniczą karierę w innych klubach europejskich a także reprezentacji swojego kraju? Dziś pracuje jako trener w swojej ojczyźnie, był też selekcjonerem tamtejszej kadry narodowej. Nadal śledzi, co dzieje się w piłce nożnej na tak zwanym starym kontynencie.