Przejdź do głównej zawartości

Mecz Polska - Albania na PGE Narodowym. Eksperci zapewniają: nie ma zagrożenia

Mecz eliminacji do piłkarskich Mistrzostw Europy Polska - Czechy odbędzie się na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Operator obiektu zapewnia, że nie ma już zagrożenia, które wcześniej spowodowała usterka konstrukcji dachu. 
Mecz Polska - Albania ma ostatecznie odbyć się na PGE Narodowym w Warszawie. Fot. Piotr Stańczak
 
 
Stadion został zamknięty jesienią ubiegłego roku po tym, kiedy okazało się, że wykryto wadę element konstrukcji stalowo-linowej dachu. Piłkarze reprezentacji Polski, którzy szykowali się do meczu towarzyskiego z Chile, rozegrali go na stadionie warszawskiej Legii. Od wielu tygodni nie było wiadomo, czy spotkanie Polska - Albania w eliminacjach do Mistrzostw Europy, zaplanowane na 27 marca (godzina 20.45), zostanie rozegrane na PGE Narodowym. Polski Związek Piłki Nożnej rozpatrywał nawet możliwość przeniesienia meczu do Gdańska. W piątek nadeszły pomyśle wieści. 

PGE Narodowy: Organizacja imprez niezagrożona

- Niezwłocznie po wykryciu wady elementu konstrukcji stalowo-linowej dachu podjęliśmy natychmiastowe działania mające na celu zabezpieczenie i odciążenie wadliwego elementu, a następnie przystąpiliśmy do ustalenia przyczyny i opracowania planu dalszych działań. Już w miesiąc po wykryciu wady zamontowany został bypass, który pozwolił na przywrócenie do działalności biznesowej części stadionu. Obecnie zespół ekspercki, składający się z wybitnych praktyków i profesorów z dziedziny konstrukcji budowlanych, materiałoznawstwa, odlewnictwa i spawalnictwa, wyraźnie wskazuje, że PGE Narodowy jest miejscem bezpiecznym, a organizacja wydarzeń zaplanowanych na 2023 rok nie jest zagrożona - informuje PGE Narodowy w komunikacie prasowym. 
 
POLECAM: 

Operator obiektu powołuje się na opinie ekspertów, którzy jednoznacznie wskazują, że stadion jest miejscem bezpiecznym, na którym można organizować wydarzenia całostadionowe. - Wszystkie informacje dotyczące specyfiki badań, ich wyników, a także rekomendacji, zostaną przedstawione przez ekspertów podczas konferencji prasowej w poniedziałek, 27 lutego 2023, o godzinie 12:00 na PGE Narodowym - czytamy w komunikacie. 
 

Kulesza potwierdza

Wiadomość potwierdził także na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza. - Otrzymaliśmy wszystkie dokumenty po kontrolach dotyczących bezpieczeństwa, które jest dla nas kluczowe. Praca wielu osób przyniosła efekty. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten proces! - napisał. 
Mecz z Albanią będzie dla naszej piłkarskiej reprezentacji drugim pojedynkiem w eliminacjach do Euro 2024. Pierwszy, z Czechami, odbędzie się 24 marca w Pradze. Podopieczni selekcjonera Fernando Santosa będą rywalizować w grupie jeszcze z Mołdawią oraz Wyspami Owczymi. Do turnieju finałowego awansują dwie najlepsze drużyny w grupie.  
PIOTR STAŃCZAK 
 

POLECAM: 
 
Andrzej Strejlau i Wojciech Gąssowski podczas spotkania "Z kulturą o sporcie" 
w Kielcach. Wideo Piotr Stańczak
 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Ryszard Staniek ciężko chory! Medalista olimpijski z Barcelony potrzebuje pomocy

PIŁKA NOŻNA. Ryszard Staniek, były piłkarz reprezentacji Polski oraz m.in. Górnika Zabrze i Legii Warszawa, uczestnik Ligi Mistrzów, jest ciężko chory. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie, rehabilitację oraz zakup samochodu. Liczy się każda złotówka!