Przejdź do głównej zawartości

Legendarny wojownik przekazał rękawice na licytację. Celem jest pomoc dla weteranów!

SPORTY WALKI. Marek Piotrowski, legendarny "Punisher", były zawodowy mistrz świata w kickboxingu, także włączył się w akcję pomocy żołnierzom-weteranom. Przekazał na licytację niezwykłą pamiątkę! 
Marek Piotrowski także wspiera weteranów. Facebook/Fot. Marek The Punisher Piotrowski.
 
Fundacja Pomoc dla Weterana wspiera żołnierzy-weteranów, funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy służyli, pracowali, dbając o nasze bezpieczeństwo, zaś dziś sami, dotknięci chorobami, kalectwem czy innymi problemami, sami potrzebują pomocy. 

Rozpalał wyobraźnię kibiców w Polsce

Wspiera ich także Marek Piotrowski, legendarny "Punisher". Były zawodowy mistrz świata w kickboxingu od wielu lat sam zmaga się z ciężką chorobą, choć fani wciąż o nim pamiętają. To on, na przełomie lat 80. i 90. rozpalał wyobraźnię polskich kibiców, młodzieży znad Wisły, bijąc się z innymi legendami sportów walki. Pokazał, że on, człowiek wtedy pochodzący zza tak zwanej żelaznej kurtyny, jest w stanie sięgać po najwyższe trofea w Stanach Zjednoczonych.
 
Na zawodowym ringu, w kickboxingu stoczył 44 walki, z czego wygrał 42! Pokonał m.in. takie sławy jak Rick "The Jet" Roufus (później przegrał z nim w rewanżowym pojedynku o mistrzostwo świata), Don "The Dragon" Wilson czy Mark Longo.
 
Był posiadaczem pasów mistrza świata wielu różnych federacji. Od 1992 roku walczył jako zawodowy bokser, zwyciężył we wszystkich 21 pojedynkach. Co ciekawe, Piotrowski swoją karierę w sportach walki rozpoczynał od karate kyokushin oraz jujitsu. Jak sam wspominał w wielu wywiadach, bił się zarówno na światowych ringach jak i w małych salkach, budując legendę sportów walki.

Trwa licytacja rękawic

Po zakończeniu kariery, mimo postępującej choroby, nie wycofał się ze sportów walki, w Mińsku Mazowieckim założył swoją szkołę, gdzie trenują adepci kickboxingu, K-1 czy innych sztuk walki. 

"Punisher" przekazał na aukcję dla weteranów rękawice z własnym autografem. Można je licytować do 22 marca na facebookowej stronie "Pomoc dla Weterana". Szczegóły w poście poniżej. 
 
 

 
 
POLECAM:  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

"1992: Wielka Gra". Powstał film o olimpijskiej drużynie z Barcelony. Reżyser: padają gole i strzelają je Polacy

PIŁKA NOŻNA. Ponad trzydzieści lat temu zadziwili nie tylko polskich kibiców, natomiast zwieńczeniem ich drogi był dramatyczny finał na słynnym Camp Nou! Olimpijska reprezentacja Polski Janusza Wójcika stała się tematem nowego filmu "1992: Wielka Gra". Od 7 marca można go oglądać na platformie streamingowej Viaplay. O kulisach powstania produkcji opowiedział mi jej reżyser, Michał Bielawski.