Przejdź do głównej zawartości

Legendarny wojownik przekazał rękawice na licytację. Celem jest pomoc dla weteranów!

SPORTY WALKI. Marek Piotrowski, legendarny "Punisher", były zawodowy mistrz świata w kickboxingu, także włączył się w akcję pomocy żołnierzom-weteranom. Przekazał na licytację niezwykłą pamiątkę! 
Marek Piotrowski także wspiera weteranów. Facebook/Fot. Marek The Punisher Piotrowski.
 
Fundacja Pomoc dla Weterana wspiera żołnierzy-weteranów, funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy służyli, pracowali, dbając o nasze bezpieczeństwo, zaś dziś sami, dotknięci chorobami, kalectwem czy innymi problemami, sami potrzebują pomocy. 

Rozpalał wyobraźnię kibiców w Polsce

Wspiera ich także Marek Piotrowski, legendarny "Punisher". Były zawodowy mistrz świata w kickboxingu od wielu lat sam zmaga się z ciężką chorobą, choć fani wciąż o nim pamiętają. To on, na przełomie lat 80. i 90. rozpalał wyobraźnię polskich kibiców, młodzieży znad Wisły, bijąc się z innymi legendami sportów walki. Pokazał, że on, człowiek wtedy pochodzący zza tak zwanej żelaznej kurtyny, jest w stanie sięgać po najwyższe trofea w Stanach Zjednoczonych.
 
Na zawodowym ringu, w kickboxingu stoczył 44 walki, z czego wygrał 42! Pokonał m.in. takie sławy jak Rick "The Jet" Roufus (później przegrał z nim w rewanżowym pojedynku o mistrzostwo świata), Don "The Dragon" Wilson czy Mark Longo.
 
Był posiadaczem pasów mistrza świata wielu różnych federacji. Od 1992 roku walczył jako zawodowy bokser, zwyciężył we wszystkich 21 pojedynkach. Co ciekawe, Piotrowski swoją karierę w sportach walki rozpoczynał od karate kyokushin oraz jujitsu. Jak sam wspominał w wielu wywiadach, bił się zarówno na światowych ringach jak i w małych salkach, budując legendę sportów walki.

Trwa licytacja rękawic

Po zakończeniu kariery, mimo postępującej choroby, nie wycofał się ze sportów walki, w Mińsku Mazowieckim założył swoją szkołę, gdzie trenują adepci kickboxingu, K-1 czy innych sztuk walki. 

"Punisher" przekazał na aukcję dla weteranów rękawice z własnym autografem. Można je licytować do 22 marca na facebookowej stronie "Pomoc dla Weterana". Szczegóły w poście poniżej. 
 
 

 
 
POLECAM:  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zagrają dla Ryszarda Stańka! Na boisku Wichra Wilchwy odbędzie się impreza charytatywna

PIŁKA NOŻNA. W sobotę 13 lipca w Wilchwach w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Piknik Rodzinny dla Ryszarda Stańka. W planach są turnieje dzieci oraz dorosłych, podsumowaniem imprezy ma być natomiast starcie oldbojów miejscowego Wichra oraz Odry Wodzisław! Dochód zostanie przeznaczony na leczenie byłego reprezentanta Polski i srebrnego medalisty olimpijskiego. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich.