Przejdź do głównej zawartości

Co wiesz o piłkarskiej reprezentacji Polski i jej rywalach w latach 2000-01? Rozwiąż quiz

QUIZ. W latach 2000-01 piłkarska reprezentacja Polski walczyła w eliminacjach do mundialu w Korei Południowej i Japonii. Trzeba dodać, że z powodzeniem! Kadrę biało-czerwonych prowadził wówczas selekcjoner Jerzy Engel. Co pamiętacie z tego okresu? Polecam quiz do rozwiązania. 
Mecz Polska - Norwegia (3:0), który odbył się 1 września 2001 roku w Chorzowie.
 
 
Ówczesnej reprezentacji Polski udało się dokonać tego, o co bezskutecznie walczyło kilka poprzednich zespołów ze swoimi selekcjonerami. Eliminacje do mundialu w 2002 roku były dla biało-czerwonych bardzo udane. Wygrali swoją grupę eliminacyjną i - wówczas jako pierwsi z europejskich drużyn - wywalczyli awans do finałów azjatyckiej imprezy. 
 
Warto dodać, że jeszcze przed rozpoczęciem kwalifikacji do mundialu nasza reprezentacja prezentowała się słabo, miała ogromne problemy ze skutecznością w meczach towarzyskich. Trener Jerzy Engel przemeblował skład reprezentacji, wprowadził do niej wielu nowych piłkarzy, mimo krytyki okazało się, że miał przysłowiowego "nosa". W najważniejszych momentach jego podopieczni nie zawiedli. 

Dziś polecam zabawę i udział w teście dotyczącym tamtego okresu. Przygotowałem dziesięć pytań, w każdym z nich tylko jedna odpowiedź spośród czterech możliwych jest prawidłowa.  Uwaga - temat pytań nie obejmuje finałów mistrzostw świata w Korei Południowej i Japonii. Zapraszam do wspólnej zabawy! Link do testu znajdziecie poniżej: 
PIOTR STAŃCZAK

POLECAM POPRZEDNIE QUIZY Z TEJ SERII: 

 

POLECAM WIDEO:

Cezary Kucharski wspomina mecz Legia Warszawa - Panathinaikos Ateny z 24 września 1996 roku.

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

"1992: Wielka Gra". Powstał film o olimpijskiej drużynie z Barcelony. Reżyser: padają gole i strzelają je Polacy

PIŁKA NOŻNA. Ponad trzydzieści lat temu zadziwili nie tylko polskich kibiców, natomiast zwieńczeniem ich drogi był dramatyczny finał na słynnym Camp Nou! Olimpijska reprezentacja Polski Janusza Wójcika stała się tematem nowego filmu "1992: Wielka Gra". Od 7 marca można go oglądać na platformie streamingowej Viaplay. O kulisach powstania produkcji opowiedział mi jej reżyser, Michał Bielawski.