Przejdź do głównej zawartości

Co wiesz o piłkarskiej reprezentacji Polski i jej rywalach w latach 2000-01? Rozwiąż quiz

QUIZ. W latach 2000-01 piłkarska reprezentacja Polski walczyła w eliminacjach do mundialu w Korei Południowej i Japonii. Trzeba dodać, że z powodzeniem! Kadrę biało-czerwonych prowadził wówczas selekcjoner Jerzy Engel. Co pamiętacie z tego okresu? Polecam quiz do rozwiązania. 
Mecz Polska - Norwegia (3:0), który odbył się 1 września 2001 roku w Chorzowie.
 
 
Ówczesnej reprezentacji Polski udało się dokonać tego, o co bezskutecznie walczyło kilka poprzednich zespołów ze swoimi selekcjonerami. Eliminacje do mundialu w 2002 roku były dla biało-czerwonych bardzo udane. Wygrali swoją grupę eliminacyjną i - wówczas jako pierwsi z europejskich drużyn - wywalczyli awans do finałów azjatyckiej imprezy. 
 
Warto dodać, że jeszcze przed rozpoczęciem kwalifikacji do mundialu nasza reprezentacja prezentowała się słabo, miała ogromne problemy ze skutecznością w meczach towarzyskich. Trener Jerzy Engel przemeblował skład reprezentacji, wprowadził do niej wielu nowych piłkarzy, mimo krytyki okazało się, że miał przysłowiowego "nosa". W najważniejszych momentach jego podopieczni nie zawiedli. 

Dziś polecam zabawę i udział w teście dotyczącym tamtego okresu. Przygotowałem dziesięć pytań, w każdym z nich tylko jedna odpowiedź spośród czterech możliwych jest prawidłowa.  Uwaga - temat pytań nie obejmuje finałów mistrzostw świata w Korei Południowej i Japonii. Zapraszam do wspólnej zabawy! Link do testu znajdziecie poniżej: 
PIOTR STAŃCZAK

POLECAM POPRZEDNIE QUIZY Z TEJ SERII: 

 

POLECAM WIDEO:

Cezary Kucharski wspomina mecz Legia Warszawa - Panathinaikos Ateny z 24 września 1996 roku.

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

30 lat po meczu Polska - Litwa w Brzeszczach. Walka ze śniegiem i jedyny gol "Świra"

Niespełna 30 lat temu w Brzeszczach koło Oświęcimia odbył się mecz piłkarskiej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zremisowali wówczas z Litwą 1:1. Spotkanie było wielkim wydarzeniem w historii miejscowego klubu Górnik ale także mieszkańców miasteczka. Jak się później okazało, właśnie wtedy jedyną bramkę w swojej długiej reprezentacyjnej karierze zdobył Piotr Świerczewski.

Norman Mapeza, były piłkarz Sokoła Pniewy: mam sentyment do Polski, tu zacząłem swoją karierę

Norman Mapeza, piłkarz z Zimbabwe trafił 30 lat temu, razem ze swoim rodakiem Johnem Phirim, do Sokoła Pniewy, później Tygodnika Miliardera. Jak wspomina swój pobyt w Polsce i zawodniczą karierę w innych klubach europejskich a także reprezentacji swojego kraju? Dziś pracuje jako trener w swojej ojczyźnie, był też selekcjonerem tamtejszej kadry narodowej. Nadal śledzi, co dzieje się w piłce nożnej na tak zwanym starym kontynencie.