Przejdź do głównej zawartości

Co wiesz o piłkarskiej reprezentacji Polski i jej rywalach w latach 2000-01? Rozwiąż quiz

QUIZ. W latach 2000-01 piłkarska reprezentacja Polski walczyła w eliminacjach do mundialu w Korei Południowej i Japonii. Trzeba dodać, że z powodzeniem! Kadrę biało-czerwonych prowadził wówczas selekcjoner Jerzy Engel. Co pamiętacie z tego okresu? Polecam quiz do rozwiązania. 
Mecz Polska - Norwegia (3:0), który odbył się 1 września 2001 roku w Chorzowie.
 
 
Ówczesnej reprezentacji Polski udało się dokonać tego, o co bezskutecznie walczyło kilka poprzednich zespołów ze swoimi selekcjonerami. Eliminacje do mundialu w 2002 roku były dla biało-czerwonych bardzo udane. Wygrali swoją grupę eliminacyjną i - wówczas jako pierwsi z europejskich drużyn - wywalczyli awans do finałów azjatyckiej imprezy. 
 
Warto dodać, że jeszcze przed rozpoczęciem kwalifikacji do mundialu nasza reprezentacja prezentowała się słabo, miała ogromne problemy ze skutecznością w meczach towarzyskich. Trener Jerzy Engel przemeblował skład reprezentacji, wprowadził do niej wielu nowych piłkarzy, mimo krytyki okazało się, że miał przysłowiowego "nosa". W najważniejszych momentach jego podopieczni nie zawiedli. 

Dziś polecam zabawę i udział w teście dotyczącym tamtego okresu. Przygotowałem dziesięć pytań, w każdym z nich tylko jedna odpowiedź spośród czterech możliwych jest prawidłowa.  Uwaga - temat pytań nie obejmuje finałów mistrzostw świata w Korei Południowej i Japonii. Zapraszam do wspólnej zabawy! Link do testu znajdziecie poniżej: 
PIOTR STAŃCZAK

POLECAM POPRZEDNIE QUIZY Z TEJ SERII: 

 

POLECAM WIDEO:

Cezary Kucharski wspomina mecz Legia Warszawa - Panathinaikos Ateny z 24 września 1996 roku.

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zagrają dla Ryszarda Stańka! Na boisku Wichra Wilchwy odbędzie się impreza charytatywna

PIŁKA NOŻNA. W sobotę 13 lipca w Wilchwach w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Piknik Rodzinny dla Ryszarda Stańka. W planach są turnieje dzieci oraz dorosłych, podsumowaniem imprezy ma być natomiast starcie oldbojów miejscowego Wichra oraz Odry Wodzisław! Dochód zostanie przeznaczony na leczenie byłego reprezentanta Polski i srebrnego medalisty olimpijskiego. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich.