Przejdź do głównej zawartości

Były reprezentant Polski przyłącza się do akcji dla chorej Zosi. Można wylicytować jego koszulkę

PIŁKA NOŻNA. Paweł Skrzypek, były reprezentant Polski przyłączył się do akcji charytatywnej na chorej Zosi Biecek. Dziewczynka zbiera pieniądze na kosztowną operację w USA. W internecie trwa licytacja jego koszulki Rakowa Częstochowa z jego nazwiskiem. 
Paweł Skrzypek przekazał na licytację dla Zosi koszulkę Rakowa Częstochowa ze swoim nazwiskiem. Fot. Archiwum prywatne
 
 
6-letnia Zosia z Częstochowy cierpi na obustronny brak kości strzałkowych, szczątkowe stopy, niedorozwój podudzi (bilateral fibular heminelia). Dziewczynka urodziła się z rzadką wadą kostną i zdeformowanymi nóżkami, które były pozbawione części kości. Okazało się, że bez leczenia nigdy nie będzie mogła chodzić a jedynie pełzać... Rodzice szukali ratunki, gdzie tylko mogli. Nadzieją dla ich córeczki jest operacja w Instytucie Paley w USA. Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel. 27 marca na koncie widniało ponad 540 tysięcy złotych, natomiast brakuje jeszcze niespełna 643 tysiące... Zbiórka kończy się 3 maja tego roku, czasu jest coraz mniej, liczy się każda złotówka. 
Zbiórka odbywa się na stronie internetowej siepomaga.pl, szczegóły znajdziecie tutaj: Powstrzymać wyrok - przyszłość Zosi jest już tylko w Twoich rękach! 
Na facebookowej stronie "Powstrzymać wyrok - bazarek Zosi <3" trwają licytacje różnych przedmiotów i pamiątek, dochód z aukcji zasili konto dziewczynki. Z pomocą ruszyło wielu ludzi dobrej woli, między innymi Paweł Skrzypek, były piłkarz reprezentacji Polski. Przekazał on na licytację koszulkę Rakowa Częstochowa z sezonu 2022-23) ze swoim nazwiskiem i oczywiście autografem. 
 
- Wygrywający licytację, będzie mógł odebrać koszulkę osobiście z rąk Pana Pawła, podczas Jego pobytu w Polsce!! Startujemy symbolicznie od kwoty 200 zł. Licytacja trwa do 2 kwietnia do godz 21.00 - czytamy na profilu "Powstrzymać wyrok - bazarek Zosi <3" na Facebooku. 

Paweł Skrzypek urodził się w Makowie Podhalańskim, jego pierwszym klubem był Płomień Jerzmanowice. Występował najczęściej jako boczny obrońca. Grał także w CKS Czeladź, Rakowie Częstochowa, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, Amice Wronki, Flocie Świnoujście, Drawie Drawsko Pomorskie oraz w szwedzkiej drużynie amatorskiej Polonia Falcons FF, złożonej z imigrantów z Polski. Na koncie ma Puchar i Superpuchar Polski wywalczony z Legią a także wicemistrzostwo kraju z Pogonią Szczecin. 
 
W latach 1996-97 rozegrał dziesięć spotkań w pierwszej reprezentacji Polski, nie strzelił gola. Najsłynniejsze mecze w kadrze zaliczył przeciwko ówczesnym światowym potęgom - Brazylii (Polska przegrała 2:4, ale Paweł jako wchodzący z ławki rezerwowych miał udział przy obu golach naszej drużyny w końcówce) i Włochom (0:0, skutecznie wyłączył z gry gwiazdora Italii Gianfranco Zolę). 
 
PIOTR STAŃCZAK

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Polska - San Marino 1:0. Zamiast pogromu był wstyd! Bacciocchi: to my po meczu dawaliśmy autografy

PIŁKA NOŻNA. 28 kwietnia minie dokładnie 30 lat od sławetnego meczu Polska - San Marino w eliminacjach do Mistrzostw Świata w USA. Tamto spotkanie, które biało-czerwoni wygrali 1:0 pokazało, że żadnego przeciwnika nie wolno lekceważyć przed pierwszym gwizdkiem. Choć brzmi banalnie, to nasi piłkarze boleśnie o tym się przekonali...