Przejdź do głównej zawartości

Były reprezentant Polski przyłącza się do akcji dla chorej Zosi. Można wylicytować jego koszulkę

PIŁKA NOŻNA. Paweł Skrzypek, były reprezentant Polski przyłączył się do akcji charytatywnej na chorej Zosi Biecek. Dziewczynka zbiera pieniądze na kosztowną operację w USA. W internecie trwa licytacja jego koszulki Rakowa Częstochowa z jego nazwiskiem. 
Paweł Skrzypek przekazał na licytację dla Zosi koszulkę Rakowa Częstochowa ze swoim nazwiskiem. Fot. Archiwum prywatne
 
 
6-letnia Zosia z Częstochowy cierpi na obustronny brak kości strzałkowych, szczątkowe stopy, niedorozwój podudzi (bilateral fibular heminelia). Dziewczynka urodziła się z rzadką wadą kostną i zdeformowanymi nóżkami, które były pozbawione części kości. Okazało się, że bez leczenia nigdy nie będzie mogła chodzić a jedynie pełzać... Rodzice szukali ratunki, gdzie tylko mogli. Nadzieją dla ich córeczki jest operacja w Instytucie Paley w USA. Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel. 27 marca na koncie widniało ponad 540 tysięcy złotych, natomiast brakuje jeszcze niespełna 643 tysiące... Zbiórka kończy się 3 maja tego roku, czasu jest coraz mniej, liczy się każda złotówka. 
Zbiórka odbywa się na stronie internetowej siepomaga.pl, szczegóły znajdziecie tutaj: Powstrzymać wyrok - przyszłość Zosi jest już tylko w Twoich rękach! 
Na facebookowej stronie "Powstrzymać wyrok - bazarek Zosi <3" trwają licytacje różnych przedmiotów i pamiątek, dochód z aukcji zasili konto dziewczynki. Z pomocą ruszyło wielu ludzi dobrej woli, między innymi Paweł Skrzypek, były piłkarz reprezentacji Polski. Przekazał on na licytację koszulkę Rakowa Częstochowa z sezonu 2022-23) ze swoim nazwiskiem i oczywiście autografem. 
 
- Wygrywający licytację, będzie mógł odebrać koszulkę osobiście z rąk Pana Pawła, podczas Jego pobytu w Polsce!! Startujemy symbolicznie od kwoty 200 zł. Licytacja trwa do 2 kwietnia do godz 21.00 - czytamy na profilu "Powstrzymać wyrok - bazarek Zosi <3" na Facebooku. 

Paweł Skrzypek urodził się w Makowie Podhalańskim, jego pierwszym klubem był Płomień Jerzmanowice. Występował najczęściej jako boczny obrońca. Grał także w CKS Czeladź, Rakowie Częstochowa, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, Amice Wronki, Flocie Świnoujście, Drawie Drawsko Pomorskie oraz w szwedzkiej drużynie amatorskiej Polonia Falcons FF, złożonej z imigrantów z Polski. Na koncie ma Puchar i Superpuchar Polski wywalczony z Legią a także wicemistrzostwo kraju z Pogonią Szczecin. 
 
W latach 1996-97 rozegrał dziesięć spotkań w pierwszej reprezentacji Polski, nie strzelił gola. Najsłynniejsze mecze w kadrze zaliczył przeciwko ówczesnym światowym potęgom - Brazylii (Polska przegrała 2:4, ale Paweł jako wchodzący z ławki rezerwowych miał udział przy obu golach naszej drużyny w końcówce) i Włochom (0:0, skutecznie wyłączył z gry gwiazdora Italii Gianfranco Zolę). 
 
PIOTR STAŃCZAK

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zagrają dla Ryszarda Stańka! Na boisku Wichra Wilchwy odbędzie się impreza charytatywna

PIŁKA NOŻNA. W sobotę 13 lipca w Wilchwach w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Piknik Rodzinny dla Ryszarda Stańka. W planach są turnieje dzieci oraz dorosłych, podsumowaniem imprezy ma być natomiast starcie oldbojów miejscowego Wichra oraz Odry Wodzisław! Dochód zostanie przeznaczony na leczenie byłego reprezentanta Polski i srebrnego medalisty olimpijskiego. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich.