Przejdź do głównej zawartości

Adam Małysz otworzył jesienią miniskocznię w Kielcach. Teraz szukają jego następców. Są chętni?

SKOKI NARCIARSKIE. Jesienią ubiegłego roku władze Kielc otworzyły miniskocznię narciarską K-4 na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 9. W uroczystości tej uczestniczył nasz mistrz Adam Małysz, który obecnie jest prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. W stolicy województwa świętokrzyskiego powstał klub Jodełka, który szkoli dzieci. 
Miniskocznia narciarska w Kielcach została otwarta w październiku 2022 roku. Fot. www.kielce.eu.
 
 
Miniskocznia powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kielce. Kosztowała niespełna 95 tysięcy złotych.  

Klub Skoków Narciarskich Jodełka wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu zapraszają na treningi dzieci w wieku 5-15 lat. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach od 19.00 do 20.30 i środy od 17.00 do 18.30 w Hali Legionów przy ulicy Leszka Drogosza 2 oraz w soboty od godziny 12.00 do 15.00 na skoczni narciarskiej K-4 przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kielcach (przy ulicy Dygasińskiego 6 w dzielnicy Barwinek - przyp. autora) - informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 

Więcej szczegółowych informacji udziela trener Bogusław Rokosz pod numerem telefonu 790-202-225.
- Jako klub Jodełka dopiero się organizujemy, działamy pod egidą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. Obecnie mamy już grupę 10 dzieci, większość w wieku 8-11 lat, czekamy na następnych chętnych. W Kielcach mają nauczyć się podstaw, natomiast chcielibyśmy, aby w przyszłości ci najbardziej uzdolnieni próbowali swoich sił w szkołach mistrzostwa sportowego, gdzie będą mogli liczyć na fachową pomoc trenerów specjalizujących się w skokach narciarskich - mówi Bogusław Rokosz, cytowany przez serwis internetowy www.eska.pl/kielce, więcej można przeczytać tutaj: Skoki narciarskie w Kielcach. Klub Jodełka prowadzi nabór dzieci. Treningi na nowej skoczni oraz w Hali Legionów 
 
Jak zapowiada szkoleniowiec, w czerwcu tego roku w Świętokrzyskiem ma odbyć się Turniej Dwóch Uczniów, jeden w Kielcach, drugi na prywatnej skoczni K-8 w Ruczynowie koło Buska-Zdroju. 
PIOTR STAŃCZAK 

POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Polska - San Marino 1:0. Zamiast pogromu był wstyd! Bacciocchi: to my po meczu dawaliśmy autografy

PIŁKA NOŻNA. 28 kwietnia minie dokładnie 30 lat od sławetnego meczu Polska - San Marino w eliminacjach do Mistrzostw Świata w USA. Tamto spotkanie, które biało-czerwoni wygrali 1:0 pokazało, że żadnego przeciwnika nie wolno lekceważyć przed pierwszym gwizdkiem. Choć brzmi banalnie, to nasi piłkarze boleśnie o tym się przekonali...