Przejdź do głównej zawartości

III Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska wystartują w czerwcu. To pierwsza taka impreza w Polsce

WYDARZENIA. Od 21 czerwca do 2 lipca tego roku potrwają III Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska. Podczas tej imprezy uczestnicy będą mogli powalczyć o kwalifikacje na letnią olimpiadę w Paryżu w 2024 roku. To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym kraju.
Oficjalne wideo zapowiadające Europejskie Letnie Igrzyska Olimpijskie Kraków - Małopolska.

 
Około 7 tysięcy sportowców z pięćdziesięciu krajów będzie rywalizowało w sumie w lekkoatletyce, strzelectwie, rugby 7, koszykówce 3×3, kolarstwie górskim, boksie, łucznictwie, kajakarstwie, szermierce, pięcioboju nowoczesnym, tenisie stołowym, triathlonie, badmintonie, breakingu, judo, wspinaczce sportowej, taekwondo i pływaniu. Nowa konkurencja w tym gronie to breaking (pokaz taneczny z elementami siłowymi i sprawnościowymi). 

- Gospodarzami imprezy będą miasto Kraków i Województwo Małopolska. Ceremonia otwarcia odbędzie się 21 czerwca na Stadionie Miejskim w Krakowie. W tym samym miejscu 2 lipca dojdzie do uroczystego zamknięcia imprezy. Igrzyska Europejskie to dwanaście dni sportowej rywalizacji na najwyższym europejskim poziomie - informuje w komunikacie Polski Komitet Olimpijski. 

Jak dodają organizatorzy imprezy, w zmaganiach wezmą udział najlepsi sportowcy z poszczególnych dyscyplin ze Starego Kontynentu. W wielu konkurencjach rywalizacja będzie miała charakter Mistrzostw Europy. Uczestnicy powalczą też o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. Europejska olimpiada odbędzie się po raz trzeci w historii, w Polsce po raz pierwszy (dwie poprzednie edycje miały miejsce w Baku w Azerbejdżanie oraz Mińsku na Białorusi). Tym razem z zawodów, na mocy decyzji Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich i PKOL, zostali wykluczeni sportowcy z Rosji oraz Białorusi. To wyraz solidarności z Ukrainą.
PIOTR STAŃCZAK 

POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Euro 2024. Pierwszy trener Kacpra Urbańskiego zapewnia: jeszcze będzie o nim głośno! (WIDEO)

PIŁKA NOŻNA. Przed nami finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W kadrze reprezentacji Polski znalazł się niespełna 20-letni Kacper Urbański, wychowanek Lechii Gdańsk, obecnie zawodnik włoskiego klubu FC Bologna. Młodego piłkarza wspomina jego pierwszy trener - Grzegorz Grzegorczyk z Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. 

Ryszard Staniek ciężko chory! Medalista olimpijski z Barcelony potrzebuje pomocy

PIŁKA NOŻNA. Ryszard Staniek, były piłkarz reprezentacji Polski oraz m.in. Górnika Zabrze i Legii Warszawa, uczestnik Ligi Mistrzów, jest ciężko chory. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie, rehabilitację oraz zakup samochodu. Liczy się każda złotówka!