Przejdź do głównej zawartości

Halowe Mistrzostwa Mazowsza Weteranów. Triumfowała Legia Warszawa, w składzie byli dawni reprezentanci kraju

PIŁKA NOŻNA. W minioną sobotę 25 lutego w Warszawie odbyły się dziewiąte Halowe Mistrzostwa Mazowsza Weteranów 45+. Najlepsza spośród szesnastu ekip okazała się Legia Warszawa, w składzie której nie zabrakło byłych reprezentantów Polski czy uczestników Ligi Mistrzów. 
Weterani Legii Warszawa fetują zwycięstwo. Foto Joanna Bydler (więcej zdjęć z turnieju znajdziecie w albumie na stronie 25.02.2023 Legia Warszawa wygrywa IX Halowe Mistrzostwa Mazowsza.
 
 
Rozgrywki odbyły się w hali pneumatycznej Ośrodka Sportu i Rekreacji na warszawskim Bemowie. Szesnaście zespołów rywalizowało w czterech grupach. Rozgrywki dostarczyły wielu emocji. W finale weterani Legii Warszawa pokonali Sportactive.com 1:0. Trzecie miejsce przypadło zespołowi Amigos, który zwyciężył Sportactive.com II 7:6. 
 
W składzie Legii wystąpili między innymi byli reprezentanci Polski, doświadczeni ligowcy i uczestnicy Champions League: Dariusz Dziekanowski, Cezary Kucharski, Marek Jóźwiak, Jacek Bednarz, Marek Śliwowski. W składzie "wojskowych" znaleźli się także: Robert Romanowski (bramkarz), Robert Jadczak, Marcin Włódarczyk, Krzysztof Figaszewski oraz Jacek Romańczuk
 
Wyniki Halowych Mistrzostw Weteranów 45+ (kliknij aby powiększyć). 
Fot. Joanna Bydler
 

- Przeciwnicy ambitnie walczyli,często młodsi od nas ale daliśmy radę. Bardzo miłe spędzone popołudnie z kolegami z boiska i kibicami, którzy nam towarzyszyli - napisał na swoim profilu na Facebooku Cezary Kucharski, dodając przy tym, że może wrócić do domu mówiąc w drzwiach "8 strzeliłem". 
 
W rozgrywkach uczestniczyło też wielu innych doświadczonych i znanych przed laty ligowców, jak Dariusz Dźwigała, Igor Gołaszewski czy Sergiusz Wiechowski. 
 
Warszawska Liga Oldbojów działa pełną parą, oprócz cyklicznych rozgrywek organizuje także wiele turniejów. Na początku lutego, także na Bemowie, zorganizowała Halowe Mistrzostwa Mazowsza Oldbojów 35+. Walczyły 24 zespoły, triumfowała Delta Warszawa.
PIOTR STAŃCZAK 
 
 
ZOBACZ WIDEO:
 
Fragment meczu oldbojów Polska - Portugalia w 2022 roku na stadionie PGE Narodowym 
w Warszawie. Autor Piotr Stańczak
 
 
POLECAM: 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dawne gwiazdy futbolu uświetnią 100-lecie Klubu Sportowego Warka. Będzie wielka feta

PIŁKA NOŻNA. Klub Sportowy Warka obchodzi 100-lecie istnienia. Wielka impreza jubileuszowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Wśród uczestników jest Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. Jej mecz z oldbojami Warki komentować będzie Dariusz Szpakowski. 

Dawne piłkarskie gwiazdy zagrają dla chorego Tymusia w Grodzisku Mazowieckim

PIŁKA NOŻNA. Trwa już odliczanie do charytatywnego turnieju na rzecz chorego Tymusia, który odbędzie się 27 stycznia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy. Wystąpi między innymi Reprezentacja Gwiazd Piłkarzy Polskich. 

Polska - San Marino 1:0. Zamiast pogromu był wstyd! Bacciocchi: to my po meczu dawaliśmy autografy

PIŁKA NOŻNA. 28 kwietnia minie dokładnie 30 lat od sławetnego meczu Polska - San Marino w eliminacjach do Mistrzostw Świata w USA. Tamto spotkanie, które biało-czerwoni wygrali 1:0 pokazało, że żadnego przeciwnika nie wolno lekceważyć przed pierwszym gwizdkiem. Choć brzmi banalnie, to nasi piłkarze boleśnie o tym się przekonali...